Приблизно 200 місцевих мешканців Нових Санжар Полтавської області затримали рух перед мостом через Ворсклу, щоб не пропустити до санаторію Національної гвардії України транспорт із евакуйованими з Китаю українцями. Протестувальників з двох боків оточили підрозділі поліції, Нацгвардії та патрульної поліції.

"Дорогі брати і сестри, співвітчизники! У зв’язку з поверненням до України наших громадян, яких евакуйовано з Китаю, де поширилося небезпечне захворювання, ми спостерігаємо прояви агресивного ставлення щодо їхнього приїзду на Батьківщину. Хоча медичними службами засвідчується, що серед тих, хто повернувся, немає хворих, і необхідність проходження карантину є додатковим і необхідним заходом безпеки – страх і відчуження підштовхують людей до несприйняття", – йдеться у зверненні ПЦУ.

"Церква не може відповідати за медичну сторону питання, яка перебуває у компетенції спеціалістів та регулюється державою. Але ми зобов‘язані вказати на моральну сторону виклику, з яким зіткнулося наше суспільство", – наголошується у зверненні.

Зазначається, що заклик до милосердя і любові до ближніх – основа Божого закону і пряме повеління Ісуса Христа. "Прояв милосердя до ближнього, який опинився у біді та скрутному становищі – головний сенс притчі про милосердного самарянина (Лк. 10: 29-37), в образі якого Бог вказує нам, як слід кожному чинити тоді, коли бачиш іншу, навіть чужу і незнайому тобі людину, в нагальній потребі", – зазначається у зверненні.

Тому "нехай страх перед хворобою не затуманює наші розум і совість, нашу людяність", а "Господь дасть усім нам, як суспільству, мудрість та витримку, збереже від пошесті згубної хвороби та від згубної ненависті й відчуження", говориться у зверненні.

Фото poltava.to

Теги: