Правозахисники наголосили, що рішення про передачу собору ПЦУ у місті Сімферополь у державну власність має виняткову важливість для захисту національних інтересів України, які включають у себе забезпечення свободи віросповідання для українських релігійних громад, що продовжують свою діяльність на тимчасово окупованих територіях АР Крим.

"Закордонні партнери України та міжнародні організації, у тому числі Європейський Суд з прав людини, зможуть більш ефективно діяти на захист порушених прав віруючих громадян України, що мешкають на тимчасово окупованих територіях АР Крим, коли буде вирішено питання права власності на це церковне приміщення на користь Української держави", - наголошують автори ініціативи.

Архієпископ Кримський Климент (Кущ), ПЦУ, пояснив у коментарі для "Радіо Свобода", що вже після остаточного затвердження Постанови буде розроблений конкретний алгоритм протидії спробам російської окупаційної влади в Криму відібрати у Православної Церкви України храм в Сімферополі.

"Архієпископ КлиментЧасто запитують: що вам дасть ця постанова? В першу чергу відповідальність держави за громадян України, які залишилися в Криму. Зараз вся відповідальність лежить на мені – за те, щоб зберегти церкву, єпархію, священиків, громадян України, які не можуть виїхати з Криму, але живуть думками про Україну. Шість років я боровся один, а зараз на моєму боці міжнародна громадськість і держава Україна", - каже Климент.

На середу, 3 червня, заплановано розгляд цього проєкту на засіданні профільного Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Нагадаємо, що у грудні 2019 року архієпископ Климент під час свого голодування перед Будинком уряду наполягав на тому, щоб уряд доклав більш дієвих зусиль для захисту кафедрального собору ПЦУ у Сімферополі. Наслідком подальшого діалогу з ПЦУ стало розроблення Кабінетом міністрів України згаданого проєкту Постанови № 3447 та внесення його на розгляд парламенту.

Теги: