"Оскільки на цьому факультеті студентів стаціонару є трохи більше 160, то це пряме порушення однієї зі статей ЗУ «Про вищу освіту». Мінімум повинно бути 200 студентів. І наразі ситуація не виглядає такою, що з початку навчального року вони у нас з’являться, - коментує ректор ЧНУ Роман Петришин. – Ми дійшли згоди, як відбуватиметься реформування. З факультету зробимо відділення. Там не буде декану, секретаря, служб, які є на факультеті. І для роботи відділення кількість студентів може бути меншою. І також не є обов’язкою умовою наявність мінімум трьох кафедр (це теж важливий пункт для існування факультету)".

Всі ці зміни можуть вступити в силу з 1 вересня. Також за місяць мають написати Положення про відділення, тобто регламент структурної одиниці. Зараз на факультеті функціонує три кафедри: філософії, культурології, релігієзнавства та теології, соціології, соціального забезпечення та місцевого самоврядування.

"Ніхто не постраждає: ні викладачі, ні студенти. Ми навіть територіально їх залишаємо тут, де вони є зараз. Студенти, які вчаться, закінчують свої спеціальності. А ті, що вступатимуть (адже абітурієнт обирає не факультет, а спеціальність), вони будуть вчитись, але уже у відділенні. А раптом якщо і відділення не витримає цих умов, які ми визначимо для існування відділення, – розформуємо і його", - додав ректор вишу.

За словами Романа Петришина, тенденція в Україні іде до зменшення кількості студентів. За останні 10 років у державі удвічі зменшилась кількість студентів стаціонару. Наголошується, що знайти роботу з дипломом програміста у рази легше, ніж з освітою теолога, культуролога чи соціолога.

Теги: