Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов заявив для "РБК-Україна", що у країні немає мусульманських громад, які підтримують ідеї ІДІЛ і бойовиків. «Якщо навпаки, то нехай СБУ прямо їх назве, — зазначив Ісмагілов. — Річ у тому, що в Україні усі радикальні ідеї ІДІЛ і їй подібних не є популярними і поширеними».

Він також наголосив, що бойовики, які переховуються в Україні, не відвідують публічні заходи і «залягають на дно». «Вони ховаються, не відвідують релігійні заходи і заклади, — додав Саід Ісмагілов. — Найчастіше вони, як і згаданий Аль Бара Шишані (затриманий в Україні бойовик, — ред.), переховуються в селах, де немає мусульман і мечетей».

Раніше повідомлялося з посиланням на прес-службу Служби державної безпеки (СДБ) Грузії, що в травні 2020 року Україна екстрадувала до Грузії одного з ключових керівників терористичного угруповання «Ісламська держава» Цезаря Тохосашвили (він же Аль Бару Шишані), якого звинувачують у тероризмі й оголосили в розшук за «червоним циркуляром» Інтерполу.

Теги: