Таїнство євхаристії, або святого причастя, полягає в освяченні хліба і вина в особливий спосіб і подальшому їх вживанні як тіла Христа, воно вважається основою духовного життя кожної православної людини. У період пандемії коронавируса COVID-19 влади багатьох країн обмежили богослужіння і відповідно унеможливили причащання віруючих, щоб уникнути поширення інфекції. Багато ревнителі віри сприйняли це як гоніння на церкву. При цьому Варфоломій з самого початку пандемії закликав віруючих слідувати «важким, але необхідним» заходам, які застосовуються службами охорони здоров'я і владою, заявивши, що вірус «загрожує не вірі, а вірянам, не Христу, а нашим християнам».

У листі йдеться, що повинна бути координація і, наскільки це можливо, спільність між місцевими Православними Церквами щодо «найважливішої проблеми Божественної Євхаристії та способу її передачі віруючим».

«Ми підкорилися умовлянням санітарних і політичних властей і, як годиться, ми підкорилися до такої міри, що це зачіпає сутність і центр нашої віри. Поблажливість Церкви досягає Хреста, але відмовляється, однак, сходити з нього, слухатися влади і сильних світу цього, коли ставиться під сумнів таємниця таїнств життя, Божественне Причастя», - йдеться в листі.

Патріарх Варфоломій пише, що з огляду на це «хотів би вислухати братські міркування і думки, щоб разом ми могли просунутися вперед у пастирському підході до суперечок про усталеному способі передачі Божественної Євхаристії», передає РІА "Новини".

Після минулої в Аммані (Йорданія) 26 лютого з ініціативи патріарха Єрусалимського Феофіла міжправославної зустрічі джерело в церковних колах повідомило РІА "Новини", що патріарх Варфоломій планує далі провести загальноправославну зустріч за зразком амманской і запросити на неї всіх предстоятелів Православних Церков, в тому числі патріарха Московського Кирила і главу ПЦУ митрополита Єпіфанія (Думенка).

Фото: AP Photo / Emrah Gurel

Теги: