Члени Синоду єпископів УГКЦ розглядали літургійні та канонічні питання. Зокрема, обговорили стан практичної перевірки Місяцеслова УГКЦ, розглянутого на Синоді єпископів 2019 року, стан праці над новим українським перекладом літургії святого Івана Золотоустого та новий переклад українською мовою Псалтиря.

Глава УГКЦ представив на розгляд владик пропозицію відзначення в Українській Греко-Католицькій Церкві неділі Божого Слова, зауваживши, що ця ініціатива папи Франциска може бути гарною нагодою для єпископів, священників і катехитів повчити вірних про важливість глибшого пізнання і вірнішого життя Божим Словом у повсякденні. Окрім цього, у таку неділю можна звернути увагу на біблійний апостолят, який впродовж багатьох років поширює в УГКЦ Патріарша катехитична комісія. Владики погодилися, що найбільш відповідним днем для такої душпастирської рецепції папської ініціативи могла б стати в УГКЦ неділя після Богоявлення.

Серед важливих канонічних документів синодальні отці розглянули правильники проведення візитації в семінаріях УГКЦ, перевірки стану судочинства, а також інструкції щодо підготовки релігійної літератури, яку видають католицькі та церковні видавництва і яка поширюється через мережу церковних крамниць.

Продовжуючи дискусію, започатковану на попередніх синодальних онлайн-конференціях, владики УГКЦ обговорили актуальні питання, пов’язані з пандемією та її наслідками, зокрема проблему поступового зубожіння народу та виклики, спричинені безробіттям, міграцією і природними катаклізмами, зокрема паводками, які останнім часом завдали значної шкоди мешканцям західних регіонів України, а також східних теренів сусідньої Польщі. Предстоятель УГКЦ подякував владикам із поселень, зокрема Перемишльсько-Варшавській та Філадельфійській митрополіям, за організацію збору пожертв для постраждалих від паводків в Україні. Така дієва солідарність свідчить, на думку глави УГКЦ, про реальне сопричастя, яке існує між членами Церкви в різних частинах України і світу, та є знаком великої надії для тих, хто сьогодні зазнає різних страждань і викликів.

Теги: