4 серпня Верховний суд Російської Федерації відмовився переглядати рішення окупаційних судів на території Криму щодо виселення громади Православної Церкви України з кафедрального собору Святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги в Сімферополі.

Представництво президента України в АР Крим на чолі з Антоном Кориневичем засудило таке рішення і вважає, що воно є втіленням політики держави-окупанта щодо витіснення Української Церкви з тимчасово окупованого Кримського півострова.

"Росія хоче, щоб в Криму не було Української Церкви, важливого центру єднання українців. Представництво буде вживати всіх можливих заходів і дій для захисту Української Церкви", - йдеться у заяві.

"По суті це означає повну ліквідацію української православної громади в Криму. Формально це не є геноцидом, але межує з ним. Нагадаю, що рішення про виселення з храму кримські суди постановили ще влітку 2019 року. Одночасно влада РФ намагаються знести каплицю в Євпаторії. За тиждень до цього архієпископ Климент отримав вимогу від судових приставів розібрати каплицю", - зазначив Антон Кориневич.

Раніше ПЦУ заявляла про бажання порушити питання утисків української церкви в анексованому Криму на переговорах Тристоронньої контактної групи у Мінську. Комітет ООН з прав людини як тимчасовий захід неодноразово просив Росію не виселяти Кримську єпархію Православної церкви України з кафедрального собору Володимира та Ольги в Сімферополі.

Теги: