В заяві наголошується, що від початку карантину в Україні Церкви і релігійні організації "в цілому вживають необхідних заходів щодо безпечного проведення богослужінь, інших релігійних заходів та своєї соціальної діяльності" тощо.

Відповідно ВРЦіРО "закликає керівництво МОЗ України припинити практику узагальнених звинувачень на адресу всієї релігійної спільноти, натомість зосередивши увагу на впроваджені більш ефективних заходів, щоби зменшити ризики інфікування наших співгромадян у місцях найбільш активних соціальних контактів - у громадському транспорті, закладах торгівлі, банківських і державних установах, у розважальних закладах і інших місцях скупчення людей".

ВРЦіРО запевняє, що "відкрита до діалогу з МОЗ заради того, щоби в подальшому не вживалися узагальнені публічні звинувачення щодо релігійної спільноти, а ризики усувалися шляхом ефективної практичної взаємодії". Також релігійні діячі запевняють, що продовжують молитися за подолання епідемії COVID-19 та за здоров'я лікарів, які перебувають на передовій цієї боротьби.

Слід зазначити, що якихось прикладів звинувачень на адресу релігійної спільноти з боку МОЗ у заяві ВРЦіРО не наводиться. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що МОЗ ніколи не звинувачувало церкви у поширенні коронавірусу. "Звинувачення я на адресу церков ніколи не робив, це якась маніпуляція", - заявив Степанов, якого цитує 6 серпня Укрінформ.

Теги: