«За Конституцією України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19), - йдеться у відповіді Зеленського. - Кабінет Міністрів України конституційно визнаний тим органом, на який покладено здійснення управління об'єктами державної власності відповідно до закону (пункт 5 статті 116). Відповідне повноваження Уряду України закріплено також у частині першій статті 20 Закону України «Про Кабінет Міністрів України»».


Далі нагадується, що «Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 липня 2013 року № 519-р будівлі і споруди по вул. Лаврській, 11, та по вул. Лаврській, 15, у м. Києві згідно з визначеним переліком передано у безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви».

Стосовно відхилення петиції № 22/092966-еп (про перегляд питання користування лаврою), про що просили прихильники УПЦ (МП), то Зеленський нагадав їм: «ця електронна петиція набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, в установленому порядку була розглянута і на неї надано відповідь. Законом України «Про звернення громадян» механізму відхилення електронних петицій не передбачено».

Попередня відповідь президента на петицію № 22/092966-еп (про перегляд питання користування лаврою) була такою самою: уповноважений орган вирішувати такі питання - Кабмін.

Фото Facebook

Теги: