За його словами, після отримання томосу до ПЦУ перейшли кількасот парафій. Втім, після обрання нової влади цей процес загальмував. Відчувши можливість реваншу, до цього долучилися представники Московського Патріархату в Україні, яким, за словами глави ПЦУ, сприяють окремі посадовці.

«Ми не просимо владу допомагати нам. Ми просимо її захистити вибір тих вірян, які вирішили перейти до Православної церкви України», — наголосив митрополит Єпіфаній.

За його словами, наразі до ПЦУ входять близько 600 парафій у всій Україні, по кільком тривають судові тяжби — священники УПЦ (МП) використовують усі можливості, аби загальмувати цей процес. Зокрема, є багато прикладів, коли церковники реєстрували парафіянами лише кількох жителів того чи іншого населеного пункту. До їх числа входить переважно сам священник, члени його родини, близькі та куми. Завдяки цьому інші віряни фактично залишаються позбавленими права голосу. Цьому багато в чому сприяють корумповані суди, зазначалося на пресконференції.


«Зараз практично по кожному переходу з боку російської православної церкви йдуть судові процеси. У більшості випадків суди справедливо діють, є декілька прецендентів. Ті громади, які прагнуть доєднатись вони мають побоювання», – каже Епіфаній.

Втім, глава ПЦУ  переконаний, що незабаром процес переходу парафій до ПЦУ знову зрушить з місця.

У рамках візиту на Кіровоградщину Єпіфаній освятив храм у Новоукраїнському районі.

Єпископ Кропивницький і Голованівськии Марк повідомив, що наразі у Кіровоградській області до ПЦУ перейшли 6 громад. «Всі вони у стані дооформлення цих рішень. Тобто рішення прийняті, реєстраційні дії пройшли, але є судові позови і люди захищають своє право вибору. Зокрема, йдеться про село Бірки. Вчора було засідання суду у Києві. Наразі опоненти з російської православної церкви не досягли успіху. У багатьох громадах, які перейшли недокінця оформлене майно. У кожної громади свої виклики і випробування», – каже єпископ Марк.

Теги: