"До складу загону увійшли сили пожежно-рятувальних підрозділів з різних районів Черкаської області, фахівці відділення водолазно-рятувальних робіт, групи піротехнічних робіт та підводного розмінування, відділення радіаційного, хімічного та біологічного захисту, безпілотних літальних апаратів і медичної служби", - повідомляє пресслужба Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Загалом чисельність зведеного загону складає 96 осіб. Угрупування також підсилене 30 одиницями спеціальної та пожежно-рятувальної техніки. В місцях проведення святкових заходів і місцях компактного проживання прочан організоване чергування 4 стаціонарних постів.

Також рятувальники повідомили про 5 контрольно-пропускних пунктів для проведення дезінфекції. Напередодні водолази ДСНС обстежили та очистили від небезпечних предметів близько 250 кв.м. дна водойми, яку прочани будуть використовувати під час релігійних обрядів.

Протягом останньої доби на українсько-білоруській ділянці державного кордону фіксується прибуття груп іноземних громадян, які попри обмеження в’їзду намагаються потрапити в Україну для святкування Рош га-Шана.

МЗС України звертає увагу іноземців та осіб без громадянства до необхідності неухильного дотримання законодавства України з питань в’їзду та перебування на її території.

МЗС України наголошує, що особи, які не підпадають під категорію виключень із вищезгаданої заборони, не можуть бути пропущені на територію України. Дослівно: "З метою запобігання незаконному проникненню в Україну груп іноземців, МЗС України звернулось до Білоруської сторони з клопотанням не здійснювати оформлення на виїзд в Україну осіб, які не підпадають під категорію виключень. МЗС України звертається до усіх подорожуючих з наполегливим клопотанням поважати діючі правила у сфері прикордонного контролю та не допускати створення ускладнених ситуацій у пунктах пропуску через державний кордон".

Напередодні президент Володимир Зеленський обговорив з головою Держприкордонслужби ситуацію на кордоні. Сергій Дейнеко повідомив, що прикордонники очікують ще більше 3 тисяч паломників, які прибуватимуть на ділянку українського кордону з Білоруссю.

Виконуючий обов'язки президента Білорусі Олександр Лукашенко доручив своєму уряду зв'язатися з Україною і домовитися про надання зеленого коридору для хасидів.

Прессекретар Лукашенко Наталія Ейсмонт коментує: "При цьому Білорусь готова забезпечити транспорт. Наприклад, автобуси, на яких паломники будуть доставлені до пункту призначення (українських святинь) і назад, а потім в аеропорт для відправлення на Батьківщину. Всі ці функції наша країна готова взяти на себе і, звичайно, організувати процес максимально безпечно, в тому числі для того, щоб на ситуацію з захворюваністю на COVID це ніяк не вплинуло".

Теги: