Патріарх подякував за візит президентського подружжя до Матері-Церкви, який, за його словами, «приносить велику радість», і зазначив, що втішений тим, що в Україні поступово настає мир.

Глава держави висловив подяку патріарху за беззастережну особисту підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, її незалежності, а також за всю підтримку, яку патріарх надає Україні. «Вдячний за все, що ви зробили й робите для України. Для нас важлива така підтримка на шляху до миру. Україна – тепла й привітна. Ми всі будемо дуже раді вашому приїзду, це буде дуже важливий візит для України», – зазначив Володимир Зеленський.

Патріарх зауважив, що буде радий відвідати Україну, коли епідемічна ситуація стабілізується. Сторони розглянули 30-ту річницю незалежності України як можливу дату візиту.

Володимир Зеленський повідомив, що під час зустрічі віч-на-віч з патріархом було детально обговорено ситуацію на Донбасі. «Хоч складно, але є кроки вперед. До вашого приїзду в нас буде можливість просунутися на шляху до миру. І головне – про полонених: на Донбасі, в Криму і в Росії – дуже хочеться, щоб вони повернулися додому», – наголосив президент.

«Бажаю цього від усього серця. Щоб припинився біль сімей, чиї родичі в полоні», – зазначив патріарх.

Співрозмовники обговорили подальші кроки щодо зміцнення взаємодії України та Вселенського Патріархату.

Патріарх Варфоломій вручив пам’ятні подарунки президентському подружжю.

«Це вже другий візит Президента Володимира Зеленського до Вселенського Патріархату. «Символічно і знаково, що візит очільника України – Президента Володимира Зеленського – до Туреччини розпочався з відвідування Фанару – кафедри і осердя Вселенського Патріархату Константинополя та зустрічі з Його Всесвятістю Патріархом Варфоломієм, – коментує подію Андрій Юраш, який очолює відділ у справах релігій та національностей у Секретаріаті Кабінету міністрів України. – Це вже друга зустріч Глави Української Держави та Предстоятеля Матері-Церкви. На початку у катедральному храмі Святого Георгія Митрополитом Гальським Еммануїлом було відслужено молебен, в якому взяв участь Президент України».

Зеленський вдруге зустрівся з патріархом Варфоломієм і запросив його до України

У повідомленні, поширеному Центром інформації УПЦ (МП), говориться, що їхні віруючі «вважають, що Зеленський зробив помилку, зустрівшись з Варфоломієм». Також прихильники цієї Церкви висловили обурення через те, що Зеленський запросив Варфоломія відвідати знову Україну.

Теги: