У своєму інтерв’ю М. Радуцький сказав: «Жорсткий карантин ми не можемо ввести сьогодні. Ми це розуміємо. Але ми можемо ввести карантин вихідного дня. Це коли родина у вихідний день лишається у себе в родині. Нікуди не їздить: ні в ресторани, ні на концерти в Харків».

Голова Юридичного відділу УПЦ (МП) на це відреагував так: «Заборонити людям проводити вихідні так, як вони вважають за потрібне є незаконним. Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України (ст. 64 КУ) і «карантин вихідного дня» аж ніяк не є таким випадком».

Протоієрей Олександр Бахов підкреслив, що «віруючі люди занепокоєні, адже за умови реалізації «карантину вихідного дня», вони не зможуть задовольнити свої релігійні потреби, відвідувати церкву та брати участь у богослужінні».

«В цій ідеї відсутня будь-яка логіка, на вихідних сидіть вдома, а в інші дні робіть що хочете?», — зазначив він.

«Для того, щоб окремі люди на вихідних не поїхали на концерт до Харкова не потрібно громадянам по всій країні забороняти виходити з дому. Можливо варто проконтролювати цей концерт?», — припустив юрист.

Отець Олександр продовжив свою думку: «На сьогодні вжито достатньо карантинних заходів і проблема в тому, що їх не дотримуються ані на концертах, ані в торгових центрах. Тепер вирішили зайти з іншого боку: заборонити людям виходити з дому — “оригінально”!»

«Може вірус змучився та попросив пана Радуцького домовитись для нього про вихідний? — пожартував він і підсумував. — Мені це нагадує людей в захисному спецодязі та вантажівки, що проводять дезінфекцію вулицями міста з метою психологічного впливу та нагнітання».

Ідею голови медичного комітету Верховної Ради Михайла Радуцького прокоментував також протоієрей Миколай Данилевич, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП). Він припустив, що «крім магазинів, торгових центрів і іншого,  вони хочуть знову заборонити людям ходити до храмів».

«Але вже і так очевидно, що велика частина хворих людей заражається не в храмах, куди реально ходить в середньому 3% населення (якщо зараз навіть не менше, у зв’язку з ковідом), і то один раз в тиждень, а саме в інших місцях, які люди відвідують набагато частіше. Заходи, звичайно ж, треба приймати. Але адекватні й результативні», — підкреслив він.

Слід зазначити, що протягом епідемії спікери УПЦ (МП) регулярно критикували українську владу за введення карантину, при цьому ціла низка монастирів і парафій УПЦ (МП) стала осередком спалаху захворювання на коронавірус і призвела до загибелі як ченців, духовенства, так і прихожан.

Теги: