18 жовтня митрополит Антоній, керуючий справами УПЦ (Московського Патріархату), опублікував у Facebook фото із літургії за участі Сергія Трофімова, який був у церковному вбранні.

Також фотографії з літургії за участі людини, схожої на Трофімова, опублікував і архієрей Православної Церкви України Євстратій Зоря, архієпископ Чернігівський. На фото політичний діяч прислуговує в церкві предстоятелю УПЦ (МП) митрополиту Онуфрію та іншим архієреям. "Людина, дуже схожа на першого заступника керівника Офісу президента України, прислуговує очільнику митрополії Російської Церкви в Україні", — написав він і нагадав, що за розподілом обов‘язків Трофімов відповідає за взаємодію з головами облдержадміністрацій, які, в свою чергу, відповідають за реєстрацію статутів релігійних громад.

Сайт "Суспільне" намагався отримати інформацію щодо зв'язку Трофімова з РПЦ у Директорату з питань інформаційної політики Офісу президента, однак там попросили написати запит і передзвонити, після чого не брали слухавку. У приймальні Трофімова також довго не відповідали на дзвінки, однак згодом повідомили, що інформація про зв'язок першого заступника голови ОПУ з РПЦ "не відповідає дійсності". Станом на вечір 19 жовтня жодних офіційних повідомлень з цього приводу не з'явилося.

Водночас Трофімов прокоментував звинувачення у своєму Telegram. "Учора (18 жовтня — ред.) був довгий, але щасливий день. Ми з Настею стали чоловіком і дружиною — перед людьми і перед Богом. У цей день в Свято-Пантелеймонівському монастирі ми дали один одному обітницю "завжди бути разом в радості і горі". Що стосується "хвилі" в ЗМІ з моїми фото в церкви, скажу тільки одне: не шукайте чорну кішку в темній кімнаті, не ставайте жертвою інформаційних маніпуляцій та тих, хто не розбирається в тому, про що пише", — заявив перший заступник голови ОПУ, оприлюднивши кілька фото з весілля, на яких він перебуває в світському костюмі. З фото можна зрозуміти, що подружжя Трофімова вінчає або напучує митрополит Онуфрій.

Сайт "Суспільне" пише, що Трофімов відомий своєю активною підтримкою Московського Патріархату в Україні. Зокрема, наводить його вислів: "Онуфрій (предстоятель УПЦ (МП) — ред.) — дуже цікава і глибока людина. Він монах, людина, яка служить Богу. Він поєднує в собі такі унікальні якості як мудрість, твердість і при цьому безмежну любов до всіх. Ці речі разом не завжди живуть. Він для мене знаходиться на зовсім іншому духовному рівні", а також його заяву про те, що релігійна політика п'ятого президента Петра Порошенка "дискредитувала дії мільйонів віруючих українців".

У 2020 році з'явилась петиція на сайті президента України із вимогою звільнити Трофімова, в якій зазначалось, що перебування Трофімова на посаді "несе загрозу національним інтересам, створює передумови для посилення впливу держави-агресора та не сприяє встановленню в країні атмосфери релігійної терпимості та взаєморозуміння".

Теги: