Керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Антоній (Паканич) на сторінках видання "КП в Україні" опубліковав 23 жовтня статтю "Як Церква радить голосувати на виборах". В ній зокрема зазначається:

"По-перше, не можна торгувати своєю совістю. Адже ми, віддаючи свій голос за гроші або якісь матеріальні заохочення, не тільки стаємо співучасником прямого підкупу виборців... По-друге, наш вибір повинен бути свідомим. Наприклад, виникає ситуація - хтось ратує за легалізацію проституції або нав'язування суспільству чужих нормам моралі цінностей. При цьому в його програмі є й інші пункти, які виглядають цілком прийнятно з точки зору забезпечення інтересів суспільства і держави. Чи варто віруючій людині голосувати за такого кандидата?.. По-третє, необхідно цінувати своє право на голосування, оскільки на кожному з нас лежить відповідальність за майбутнє України. І тому всім нам потрібно прийти на вибори і зафіксувати там свою позицію, підтримавши близькі нам цінності - прагнення до миру, гарантування всебічного розвитку нашої Вітчизни і нашого народу, забезпечення громадської і міжконфесійної стабільності, повагу до прав всіх без винятку українців, відсутність дискримінації за релігійною ознакою і т.д.". 

У своєму зверненні до вірян 30 вересня митрополит Запорізький Лука (Коваленко) пише:

"Зобов'язаний запропонувати вашій увазі критерії, якими ми повинні керуватися, віддаючи свій голос за того чи іншого кандидата. Найважливішим критерієм є ставлення людини до нашої Української Православної Матері-Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. Якщо кандидат - людина церковна, яка бере участь в житті Церкви, що не повстає проти Неї, за нього можна з чистою совістю віддати свій голос. Далі, Ви можете задатися питанням: а якщо людина не є гонителем Церкви, але й не ходить в храм? В даному випадку, думаю, Господь з часом Сам вкаже йому шлях і призведе до Церкви, а ми повинні про це молитися. Або він може бути рівновіддалений як від нашої Церкви, так і від інших конфесій, релігійних громад, тримаючи нейтралітет, несучи свою службу дотримуючись Закон. Я думаю, що таку людину ми також можемо підтримати. І ще, на що ми повинні звернути увагу, роблячи свій вибір - це наявність в партійних списках відкритих ненависників нашої канонічної Церкви, або розпалювачів ворожнечі проти Неї... Я прошу вас, щоб такі непорядні люди не потрапили до влади... Деякі думають: я краще не піду голосувати, відсиджу «в тилу». Як можна назвати таких людей? Зрадниками або дезертирами, які втекли з поля бою. Сказане мною не є політичною агітацією, а заклик лише підтримати наше право вільно сповідувати віру наших дідів-прадідів і не впасти в гріх... Особливо прошу вас - не мовчати! Діліться цією інформацією з усіма!".


Теги: