Виставка присвячена 30-річчю дарування грамоти патріарха Алексія II про незалежність і самостійність УПЦ (МП) в управлінні у складі РПЦ, яка була вручена в соборі Святої Софії 28 жовтня 1990 року.

«Напередодні ми звернулися до Міністерства культури, щоб нам дозволили завтра відслужити молебень чи інше богослужіння (у «Софії Київській» – ред.). На жаль ми отримали відмову. Це було аргументовано тим, що відбувається пандемія», – сказав митрополит Антоній.

Проте, як зазначив ієрарх, якщо був би дозвіл звершити богослужіння у «Софії Київській», то в УПЦ (МП) змогли б дотриматися усіх медичних вимог щодо безпеки.

Митрополит Антоній звернув увагу на факт втручання минулої влади у релігійне життя, активну участь у створенні так званої “ПЦУ” та всіляке сприяння цій структурі. «Коли було прийнято рішення про створення “СЦУ/ПЦУ”, це все відбувалося у великій Святині», – заявив він, застосовуючи до ПЦУ пішлу абревіатуру "СЦУ", яку вигадали активісти УПЦ (МП) для вульгарного приниження опонентів (активісти УПЦ (МП) часто в соцмережах обзивають вірян ПЦУ "СЦУками" та "СЦУнами").

На переконання ієрарха, відмова надати дозвіл на богослужіння УПЦ (МП) свідчить про те, що у нинішньої влади збереглося двояке ставлення до релігійних організацій. «На жаль, хоча влада і змінилася, але ставлення до Української Православної Церкви не змінилося», – підсумував керуючий справами УПЦ.

Теги: