Всіляко уникаючи терміна "єресь", яким зазвичай пояснюються події 1054 році, предстоятель УПЦ (МП) звинувачує Константинопольський Патріархат у спробах "виправдати і прийняти ті незгодні зі святим Євангелієм закони, які секулярний світ сьогодні активно намагається впровадити в наше життя". Продовжуючи цю критику, Онуфрій заявив, що Константинопольський Патріархат віддає «кесарю не тільки кесарів, але і Боже». Причому цю критику він поширив навіть на події XV століття, коли була зруйнована Візантійська імперія.

"Сьогодні константинопольська духовна влада готова прийняти всі заборонені Богом звичаї і закони, які пропонує світ, аби повернути собі Константинополь (нинішній Стамбул) в його колишню славу і ту владу в Церкві, яку вони мали за часів розквіту Візантійської імперії", - вважає Онуфрій.

Говорячи про долю собору Святої Софії в Константинополі, Онуфрій частково визнав спільність "історичних гріхів" Російської та Візантійської Церков: "Як революція і руйнування святинь в Російській імперії походять від наших церковно-духовних перекосів, так і падіння Візантійської імперії походить від неправильного духовного керівництва, яке здійснювала Візантійська Церква по відношенню до своєї країни і свого народу".

Фото facebook


Теги: