На початку спілкування з великою програмою промовою виступив глава ПЦУ митрополит Епіфаній, наголосивши, що співпраця між релігійними спільнотами та урядом – це запорука вирішення багатьох питань не лише релігійної площини, а й інших суспільних ділянок. Крім того, він торкнувся проблематики військового і медичного капеланства, можливості забезпечення прав релігійних організацій в умовах карантинних обмежень, оплати комунальних платежів протягом зимового періоду, організації відзначення Різдва та інших зимових свят.

Прем’єр-міністр підкреслив, що уряд прагне бути партнером для всіх релігійних спільнот. Він подякував за запрошення взяти участь у черговому зібранні Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та підкреслив, що подібну практику слід продовжити і в майбутньому.

Митрополит Епіфаній запропнував створити робочу групу, яка б опрацьовувала питання, що стосуються карантинних нововведень для релігійних спільнот.

Глава УГКЦ верховний архиєпископ Святослав підтримав очільника ПЦУ: «Не можуть гроші бути цінніші за людське життя. Саме тому ми розуміємо різні обмеження, які вводить Українська Держава. Однак просимо, щоб перед тим як приймати такі рішення, був простір для спілкування і діалогу, щоб можна було проговорити ті чи ті карантинні заборони або обмеження з релігійною спільнотою у складі робочої групи».

Предстоятель УГКЦ запропонував подивитися в майбутнє з надією, розраховуючи на вакцину, яка допоможе захистити життя і здоров’я людей. За його словами, вже сьогодні папа Франциск говорить про необхідність доступу до цієї вакцини для найбільш слабких і вразливих верств населення.

Також глава УГКЦ подякував прем’єр-міністру і Міністерству соціальної політики України за впровадження другого етапу пенсійної реформи. «На наше переконання – це дуже важлива річ. У нашій Церкві вже багато років існує Недержавний пенсійний фонд «Покрова», як один із інструментів соціального захисту, який наша Церква пропонує всім потребуючим», – зазначив Святослав.

Під час зустрічі прем’єр-міністр закликав ВРЦіРО об’єднати зусилля в боротьбі з COVID-19 у період зимових свят. «Зараз ми наближаємося до важливих зимових релігійних свят: Різдва Христового, Хануки, Святого Миколая, Водохреща тощо. У період святкування можуть виникати великі скупчення людей. Тому нам потрібно вжити спільних заходів, щоб мінімізувати кількість захворювань», – зазначив прем’єр-міністр.

«Ми всі розуміємо – перед нами стоїть велика кількість викликів і завдань. І основний шлях їх вирішення – це, безумовно, всеохоплюючий діалог між державою та релігійною спільнотою, у тому числі між Кабінетом Міністрів України та Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій», – зазначив у розмові прем’єр-міністр.

Теги: