Богдан зауважила, що в процесі підготовки карантинних заходів, зокрема локдауну, важливо заздалегідь проговорити економічні механізми, які будуть застосовані в цьому випадку.

“Тому що відбувається зараз? З весни обмежена відвідуваність храмів та інших будівель релігійних організацій, відповідно, менші надходження пожертвувань, тому що люди фізично не там і не залишають гроші в ящиках. Але замість цього істотно зросли тарифи на газ, опалення, через те, що зараз закінчилася дія документа, який встановлював пільги для церков, і зараз вони мають комерційний тариф“, — розповіла Богдан.

За її словами, це як раз одне з питань, яке обговорювалося на нещодавній зустрічі прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

На уточнення, чи може норма про пільги на газ для церков бути повернута, глава Держетнополітики заявила, що як мінімум це питання розглядатимуть.

“У західних країнах, коли вводять повний локдаун, це йде пакетом з фінансовими стимулами дуже серйозного рівня. Тоді у суспільства немає стресу від обмежень, тому що всі розуміють, що вони економічно підкріплені. Але якщо немає фінансової подушки, якщо немає розуміння ”чому в метро можна, а тут не можна“, то виникає напруга і стрес. Це сценарії, яких слід уникнути”, — додала вона.

Раніше у “Нафтогазі” попередили про зростання ціни на газ. Також глава Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус заявив, що ціна на газ буде зростати до кінця зими. Крім того, в уряді пообіцяли, що ціни на газ в нинішньому опалювальному сезоні будуть нижчими, ніж у минулому.

Теги: