"Ми вже не можемо говорити про церковну єдність. Розкол в світовому Православ'ї стався. І це вже доконаний факт. Ініціатором цього розколу стала глобальна світова еліта, яка сьогодні відкрито вибудовує новий світовий порядок. Маріонеткою цієї антихристиянської стратегії став єретик і богохульник Дімітріос Архондоніс, який вважає себе патріархом Константинопольським, а також іуди, що приєдналися до нього, які чистоту віри і життя в згоді з канонами Церкви принесли в жертву власного благополуччя і комфорту. Оскільки злочинна діяльність цієї групи осіб за своїм масштабом перевершила всі колишні до цього єретичні злодіяння. Вважаю у зв'язку з цим, що необхідно включити колишнього Константинопольського патріарха і його поплічників у перелік осіб, яким виголошується анафема під час богослужіння в перший тиждень Великого посту - в чин Торжества Православ'я", - цитує митрополита Луку московський протодиякон Андрій Кураєв.

Як зазначає протодиякон Андрій Кураєв, коментуючи виступ митрополита, "канони, за дотримання яких бореться запорізький Лука, кажуть, що той, хто послужить з анафемою, і сам стає анафемою. Так що запорізька анафема Вселенського патріарха призведе до самоізоляції лише самого Луки: крім Моспатріархата, ніхто не розірвав співслужіння з Фанаром".

Нещодавно суд Вінницької єпархії УПЦ (МП) взявся за предстоятеля Кіпрської Православної Церкви, який підтримав автокефалію ПЦУ.

Фото Facebook


Теги: