У зверненні констатується проблема домашнього насильства, "яка стосується також і релігійних спільнот та віруючих родин". Під насильством ВРЦіРО має на увазі "навмисне застосування фізичної сили або влади, фактичне або у вигляді погрози, спрямоване проти себе, проти іншої особи, групи осіб або громади, результатом якого є тілесні ушкодження, смерть, психологічна травма, відхилення в розвитку або різного роду збиток".

"Церкви і релігійні організації однодушні щодо необхідності протидії домашньому насильству для всіх громадян, а особливо щодо жінок і дітей, хоча і чоловіки теж часто страждають від нього, - зазначає ВРЦіРО. - Важливим є визнання наявності цієї проблеми та наміру комплексної профілактики та протидії. Саме тому ми пропонуємо звернути увагу на пріоритетні наступні кроки для подолання цієї проблеми, а саме:

    теологічне та практичне осмислення причин поширення домашнього насильства;
    публічне обговорення шляхів профілактики та протидії;
    акцентування цієї проблематики в рамках релігійного служіння та соціальних практик;
    психологічна та духовна підтримка як жертв насильства, так і тих, хто його коїть;
    продовження практичної роботи через інформування, створення мапи шелтерів, обміну досвідом;
    сприяння розвитку національного законодавства".

Релігійні лідери різних конфесій розуміють, що сьогодні існує потреба розвивати нормативно-правову базу України задля спільної безпеки та розвитку культури ненасильницького співжиття, особливо в родинах. "Від імені релігійних спільнот, які ми представляємо, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій заохочує парламент та уряд розвивати національне законодавство на засадах загальної безпеки, моралі та доцільності, для чого готові надати практичні рекомендації та делегувати фахових представників до міжвідомчої робочої групи у разі її створення", - говорться у заяві.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій визнає, що "здоров’я є дорогоцінним Божим даром для кожної людини, і ми усі маємо відповідально дбати про його збереження. Свою роль у протидії домашньому насильству ми бачимо в просвітництві людей, профілактиці, вихованні дітей і молоді, наданні турботливої опіки потребуючим. Саме тому пропонуємо як представникам держави, так і просто небайдужим громадянам долучатись до нашої ініціативи Зупини насильство! (family.org.ua), щоб разом допомагати долати нову епідемію насильства".

Теги: