Йшлося про ситуацію з судовою реформою та подальшими заходами, спрямованими на усунення корупційних чинників, а також про протидію пандемії COVID-19.

Посли країн G7 та релігійні діячі звернули увагу на переслідування за релігійною ознакою та утиски більшості релігійних громад на українських територіях Криму і Донбасу, тимчасово окупованих Росією. Тимчасова повірена у справах США зазначила, що міжнародна спільнота, зокрема США, продовжуватиме моніторинг стану забезпечення прав людини на окупованих територіях України та надалі підтримуватиме український народ у боротьбі з агресором та в процесі розвитку демократичних інституцій.

Митрополит Епіфаній, головуючий у ВРЦіРО, зазначив: "На жаль, зараз не існує дієвих внутрішніх механізмів, які би спонукали окупаційну владу дотримуватися хоча б мінімальних міжнародних стандартів у цій сфері, припинити утиски й гоніння. Єдиним ефективним методом є міжнародні вимоги як на рівні окремих країн, так і через міжнародні організації – ООН та ОБСЄ. Прошу розглянути можливість запровадження додаткових механізмів посиленого моніторингу ситуації у цій сфері та у разі її погіршення – впроваджувати проти порушників належні санкції".

Учасники зустрічі обговорили також роль релігійних спільнот у процесі миробудування – як в контексті реінтеграції окупованих територій, так і в цілому в українському суспільстві.

Це вже не перша зустріч послів країн «Великої сімки» та членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Попередня зустріч відбулася у лютому 2018 року, а сама традиція діалогу ВРЦіРО з іноземними послами бере початок з 2011 року.

Теги: