З огляду на ситуацію, пов’язану з пандемією та карантином, задля безпеки учасників Собор проводитиметься і режимі онлайн у зумі. Підсумком роботи Собору стане написання резолюції, яку розглядатимуть вже учасники Патріаршого собору, що відбудеться у Львові влітку 2021 року.

11 липня 2019 року папа Франциск створив Апостольський екзархат для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, і призначив апостольським адміністратором вакантного осідку кардинала Анджело де Донатіса, генерального вікарія Римської дієцезії.

24 жовтня 2020 року Франциск припинив мандат апостольського адміністратора вакантного осідку в особі кардинала Анджело де Донатіса і призначив апостольським екзархом для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, владику Діонісія Ляховича, дотеперішнього делегата цієї церковної структури, та 7 січня 2009 року апостольського візитатора для українців візантійського обряду в Італії. Катедральним храмом та осідком Апостольського екзархату є парафіяльний храм Святих Сергія і Вакха в Римі.

Присутність українських віруючих греко-католиків в Італії налічує більше двадцяти років тому. На сьогодні (2020) кількість вірних досягла понад 120 тисяч, розділених на 152 громади, якими опікуються 65 священників. Ця церковна територіальна одиниця (Екзархат) охоплює всю територію Італії.

Теги: