"Після агітації сина проректора Почаївської семінарії за «Партію Шарія» попи УПЦ МП продовжують співпрацювати з представниками проросійського блогера, проти якого нещодавно було відкрите кримінальне провадження за сепаратизм. На відверті інтерв’ю кореспондентами «Шарій.Net» наважились священик УПЦ МП зі Збаражчини о. Віталій Гурєв, від якого раніше втекли дві парафії, та прес-секретар Почаївської Лаври ієромонах Гавриїл", - пише Zz.te.ua.

Крім заяв про те, що селяни "захоплюють" храми, отці також намагались відмежуватися від політики і проросійської агітації (Почаївська міська рада стала єдиною на Тернопільщині, куди потрапили депутати від проросійських партій «ОПЗЖ» та «Наш край»).

Не обійшлось без питань про війну на Сході України, за позицію щодо якої УПЦ (МП) найчастіше критикують. Прессекретар Почаївської лаври ієромонах Гавриїл, порушивши таємницю сповіді, розповів історію про українського військового, душевний спокій якого підкосили жахіття російсько-української війни. Священник погодився з безпідставними припущеннями журналіста проросійського видання про те, що причиною психологічного стану військовослужбовця могли бути обстріли мирного населення Донбасу.

"Біженці могли бути… Ймовірно він потім дізнававсь куди все-таки долітали ці снаряди з гаубиць їхніх. І ось він жив з цією думкою і кожен день думав як себе вбити", - домислював за військового прессекретар Почаївської лаври ієромонах Гавриїл.

Про вину Росії у війні на Сході України представник лаври не обмовився.

Нагадаємо, за офіційними даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України станом на листопад 2020 року, штатна чисельність російських окупаційних військ на Донбасі становить 35,5 тисяч осіб, які розділені між першим та другим армійськими корпусами.

Теги: