– Храм акумулював кошти на різні аспекти, які дозволяли нам допомагати військовим, зокрема із забезпечення засобами захисту: шоломами та бронежилетами. Понад 1 мільйон доларів США було зібрано на ці потреби. Це великі кошти, – розповів отець Тарас.

Сьогодні в гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла молиться 21 священник. Серед них 11 є винятково військовими капеланами. Храм об’єднує всі капеланські структури УГКЦ міста Львова, серед яких: Центр опіки сиріт, студентське капеланство, капеланство в’язнів.

– Храм став для капеланів таким місцем, де вони можуть спілкуватися з військовослужбовцями. Серед наших прихожан і  військовослужбовці, яких ми бачили раз у житті в часи мобілізації. Але ми їх запрошуємо на каву і чай, і вони приїжджають з різних куточків нашої країни. Зокрема для того, щоб похрестити свою дитинку, щоб тут повінчатися. І це стало справді чимось дуже особливим і неймовірним, – говорить отець Тарас.

Він же розповів історію, яка трапилась зовсім нещодавно. Військовослужбовець, який вперше прийшов до храму і побачив, як вшановують тут полеглих героїв, сказав своїм побратимам: «Якщо я загину на війні, то ви мене привезіть сюди, щоб похоронити з цього храму».

– Сльози на очі виступили. Бо людина, яка очевидно і не ходить часто до храму, а так перейнялася. Отже, в своїй історії цей храм є чудом, який Господь нам подарував і очевидно сьогодні хочеться подякувати всім, хто любить цей храм, хто допомагає його розвитку і надалі опікується ним, – зазначив настоятель храму отець Тарас Михальчук.

Теги: