"Що стосується ситуації в Україні, то Святий Престол підтримує реалізацію досягнутих угод і діяльність всіх задіяних у цьому сторін. Святий Престол утримується від публічних звинувачень залучених в конфлікти сторін. Але це не означає, що він приймає інтерпретації зацікавлених сторін, як і не вважає правильним називати конфлікт на Сході України цивільним зіткненням", - сказав ієрарх.

Він зазначив, що Ватикан цінує будь-які ініціативи, спрямовані на встановлення миру. Галлахер нагадав, що Ватикан з ініціативи папи Римського Франциска робив конкретні дії з надання допомоги населенню через гуманітарну програму "Папа для України".

"Цей інтерес і участь з боку Святого Престолу покликані в тому числі надихати і надихати різні сторони, що беруть участь в мирному процесі, щоб робилися всі зусилля для якнайшвидшого повернення до настільки бажаного миру", - сказав глава ватиканської дипломатії.

Він підкреслив, що всі католицькі церкви України, крім своєї пастирської місії, "надають допомогу і підтримку всьому населенню незалежно від національної, релігійної та іншої приналежності".

Як зазначив Галлахер, Святий Престол вважає, що будь-яка допомога і втручання ззовні не повинні замінювати зусилля сторін конфлікту з самостійного виходу з нього. "Можлива тільки допомога в досягненні угоди. Будь-яка безпосередня участь в переговорах сторін Святого Престолу можливо тільки при зверненні учасників цього процесу", - уточнив Галлахер.


Теги: