«Відповідно до статті 60 регламенту Верховної Ради повідомляю про створення у Верховній Раді дев’ятого скликання міжфракційного депутатського об’єднання «Кримська платформа», — оголосив керівник парламенту.

До групи увійшли депутати з різних фракцій, а співголовами стали лідери кримськотатарського народу-народні депутати України. Співголови «Кримської платформи»: Рустем Умеров («Голос»), Мустафа Джемілєв («Європейська Солідарність»), Ахтем Чийгоз («Європейська Солідарність»), Єлизавета Ясько («Слуга народу»), Вадим Галайчук («Слуга народу»).

Як повідомила на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук Єлизавета Ясько, у найближчих планах групи — проведення комітетських слухань з питань зовнішньополітичних аспектів деокупації Криму.

«Парламент повинен займати активну позицію у цьому процесі, а очолюваний мною підкомітет може стати координаційно-інформаційним центром з просування українського бачення деокупації у міжпарламентських організаціях і групах дружби. Слухання у комітеті дозволять представникам законодавчої і виконавчої влади звірити компаси і визначитися з тактичними і стратегічними цілями, на виконання яких ми матимемо спільно працювати. Будемо працювати, щоб повернути Крим!», — пише Ясько.

Раніше на зустрічі з Міністерством закордонних справ України Рустем Умеров запропонував створити міжпарламентську асамблею на базі «Кримської платформи». Відтак міжфракційне об’єднання у Верховній Раді України — це перший крок до створення такої асамблеї.

«Кримська платформа» — це ініціатива української влади щодо створення однойменного переговорного майданчика для вирішення проблем деокупації Криму. На міжнародних зустрічах керівники українського МЗС постійно запрошують партнерів долучатися до ініціативи, яка розпочне роботу вже у 2021 році.

Як повідомляла пресслужба президента України, Європейський Союз високо оцінив активну позицію України в Нормандському форматі задля мирного врегулювання ситуації на Донбасі і висловив готовність долучитися до української ініціативи зі створення «Кримської платформи». Про це заявив президент України Володимир Зеленський на прес-конференції за підсумками 22-го Саміту Україна — ЄС.

Президент Володимир Зеленський 23 вересня представив в ООН концепцію «Кримської платформи» і запропонував міжнародним партнерам долучитися до цієї ініціативи, щоб об’єднати зусилля для деокупації Криму. Під час саміту Україна-ЄС 6 жовтня Євросоюз принципово підтвердив готовність до такої ініціативи. Зараз Україна проводить погодження цього питання на рівні національних урядів країн ЄС. Проведення саміту «Кримської платформи» заплановане на травень 2021 року в Києві.

Теги: