Супроводжує митрополита Еммануїла ієродиякон Вселенського Патріархату о. Яків (Крочак).

Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній у своїй резиденції провів зустріч з митрополитом Галльським Еммануїлом. У зустрічі також взяли участь заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Євстратій (Зоря) та ієродиякон Вселенського Патріархату о. Яків (Крочак).

Митрополит Еммануїл передав від Вселенського патріарха Варфоломія братні привітання, зокрема й з тим, що Кіпрська Церква доєдналася до визнання томосу про автокефалію Православної Церкви України. Сторони також обговорили питання міжправославних відносин.

На завершення зустрічі митрополит Епіфаній подякував митрополиту Гальському Еммануїлу за підтримку Вселенського Патріархату в утвердженні духовної незалежності помісної Української Православної Церкви та просив передати вітання патріарху Варфоломію.

Наступного дня, 13 грудня 2020 р., в день пам’яті святого апостола Андрія Першозваного, після тривалої реставрації знову відкрила свої двері Андріївська церква, яка постала на київських схилах 258 років тому за проектом видатного архітектора Франческо Бартоломео Растреллі. Рішенням парламенту в 2018 р. цей храм був наданий для створеної Вселенським патріархатом Ставропігії в Києві.

З благословення Вселенського патріарха Варфоломія чин оновлення храму та перше після реставрації служіння в ньому літургії очолив митрополит Галльський Еммануїл. Йому співслужили екзарх Вселенського Патріарха в Україні єпископ Команський Михаїл та архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ, який представляв на урочистостях митрополита Епіфанія, предстоятеля ПЦУ. Співав квартет хору Київської православної богословської академії ПЦУ.

«Сьогодні ми з повним послухом перебуваємо тут за дорученням нашого Предстоятеля Всесвятійшого Вселенського Патріарха, щоби представляти його на сьогоднішньому святі і напередодні другої річниці відтоді як відбувся Об‘єднавчий Собор, на якому було обрано Предстоятелем автокефальної Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія», – сказав у своєму слові митрополит Еммануїл.

Владика Еммануїл наголосив на особливому значенні апостола Андрія Першозваного для Української Церкви, а також засвідчив підтримку Матері-Церкви для всіх помісних Церков, які прийняли від неї благовістя, а особливо для Православної Церкви України. Митрополит Еммануїл подякував представнику митрополита Епіфанія архієпископу Євстратію за співслужіння й попросив передати найщиріші вітання предстоятелю Православної Церкви України.

Теги: