У відозві Польської Православної Церкви про єдність православ'я, яку 15 грудня 2021 року цитує телеграм-канал Аutocephaliа, зазначається, що Польська Церква стурбована поділом єдності православ'я стосовно визнання автокефалії ПЦУ і звертається до всіх православних з євангельським закликом: "Немає більше ні іудея, ні грека, ні раба, ні вільного, ні чоловіка і ні жінки, ви все одно у Христі Ісусі" (Гал. 3: 28).

"Святі апостоли Кирило і Мефодій принесли Христове вчення Святої Православної Церкви на землю Великої Моравії, а потім чехам, віслянам, полянам та іншим народам. Звідси воно поширилося серед ляхів і русинів. Все це мало місце на території сучасного польського держави. Хрещення Київської Русі відбулося значно пізніше. Чи має ця хронологія якесь значення, коли мова йде про наше спасіння завдяки цій місії? - запитують польські православні єпископи. - У світлі цих історичних фактів сучасні міжцерковні розбіжності і доведення власної правоти не мають істотного значення. Адже в сьогоднішньому руйнується поділами суспільстві найважливішим залишається те, що ми як і раніше залишаємося учнями і дітьми Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви - Містичного Тіла Христового. Чисто людські слабкості і наші амбіції в цьому відношенні не повинні мати місця серед нас".

Зазначається: "Першість честі і поваги у ставленні до першого з нас, а також місце "Ангела" даної Церкви сформувала історія. Однак цей процес формувався на євангельської проповіді про любов більшого до меншого. Адже першість в Церкві полягає в служінні слабкому згідно зі словами Христа: "Хто хоче бути першим, нехай буде найменшим із усіх і слуга всім!" (Мк. 9: 35). Ці слова адресовані кожній віруючій людині, духовній та світській. У такій важкій ситуації першим стане той, хто протягне руку для примирення, і тим самим допоможе подолати розділення".

"Зрозуміло, історія визначила адміністративні кордони окремих народів. Не будемо втрачати того, що ми маємо! Давайте не будемо порушувати волю і встановлення наших Предків! Давайте об'єднаємося навколо Божественної Літургії і не будемо витрачати наших духовних сил на справи, що мають другорядне значення для нашого спасіння!", - закликають єпископи.

"Якщо не ми впораємося з цим тимчасовим поділом, тоді це зроблять майбутні покоління. Але чому вони зможуть навчитися від нас і що про нас напишуть?", - зазначається у відозві, яка скерована насамперед до РПЦ і Константинопольської Церкви. Як відомо, РПЦ, зокрема її частина УПЦ (МП), розірвали спілкування з Константинопольською та іншими Церквами, які визнали автокефалію ПЦУ.

Фото church.ua


Теги: