Доповідачка: д-рка Вера Ченцова (асоційований член UMR8167 “Схід і Середземномор’я”/ “Византийский мир”, Париж). Дискутантка: д-рка Наталія Сінкевич (Мюнхенський університет Людвіка Максиміліана).

Книга присвячена спірному питанню про статус Київської митрополії з 1686 року, коли єпархія Константинопольського Патріархату була передана під управління патріархів Московських. У ній досліджується історія поїздки московського гінця Микити Алєксєєва та гетьманського представника Івана Лисиці в Адріанополь і Константинополь в 1686 році, а також зміст отриманих ними патріарших грамот про дозвіл рукоположення київських митрополитів у Москві. Зіставлення прийнятих тоді синодальних постанов з аналогічними, що відносяться до інших єпархій, дозволило зробити висновок, що мова в них йде про збереження юрисдикції константинопольських патріархів над Київською митрополією. Ці рішення відповідали інтересам запорізького гетьмана І. Самойловича, який прагнув зміцнити свою владу і розширити вплив підконтрольного йому київського владики на всю митрополію, включаючи і її польсько-литовські території.

У додатку опубліковані основні документи, що містяться в основі дослідження. Книга адресована всім, хто цікавиться історією Київської митрополії та її зв'язків з Константинопольським і Московським Патріархатами в XVII в.

Віра Ченцова закінчила МГУ, кандидат історічніх наук, працювала старшим науковим співробітником Центру «Палеографія, кодикологія, дипломатика» Інституту загальної історії РАН. Наразі незалежна дослідниця. Сфера наукових зацікавлень - історія християнського Сходу.

Зареєструватіся на презентацію можна у Фейсбуці.


Теги: