У передріздвяній зустрічі взяли участь:

- голова Душпастирської ради при Мінюсті о. Віктор Яценко, голова Синодального відділу УПЦ (МП) у справах пастирської опіки пенітенціарної системи;
- заступник голови Душпастирської ради протоієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України;
- пастор В`ячеслав Когут, керівник відділу соціального служіння Церкви християн віри євангельської України;
- пастор Юрій Войналович, координатор тюремного служіння, Об'єднання Харизматичних Християнських Церков України Повного Євангелія.

Присутні обговорювали тему реформування пенітенціарної системи з наголосом на необхідність повернення систематичної душпастирської опіки для ув'язнених і персоналу пенітенціарної системи.

У зв'язку з обмеженнями, викликаними пандемією, душпастирська опіка в органах і установах пенітенціарної системи України була припинена через побоювання ураження COVID-19. Деякі винятки складали нечисленні можливості відео-зустрічей із в'язнями, які організовували працівники соціально-виховної і психологічної служби пенітенціарних установ.

Аналізуючи правову необхідність і можливості, які існують у пенітенціарній системі для відновлення пастирського піклування як персоналом установ, так і в'язнями, присутні на зустрічі домовилися про обмін пропозиціями, які мають враховувати особливості душпастирства в умовах пандемії.

Зазначено, що капелани повертаються в установи пенітенціарної системи України, відповідально ставлячись до обмежень пов'язаних з пандемією.

Теги: