На питання, як він оцінює курс нової Церкви в Україні через два роки після надання їй томосу автокефалії і чи не турбується він за загальноправославну єдність, Варфоломій відповів, що всі, хто ставить під сумнів права і відповідальність Константинопольського Патріархату, ставить під сумнів саму структуру православ’я.
“Єдність православ’я не зазнає випробувань через відповіді Вселенського патріархату на прохання українських православних, Українська автокефалія була дією відповідальності матері-церкви по відношенню до мільйонів православних братів наших, які перебували, не зі своєї вини, поза церквою”, — цитує видання Варфоломія, який додав , що “це не було обслуговування політичних цілей або геополітичних інтересів”.
На його думку, два роки по тому він бачить, як “нова церква розвивається”, а митрополит Київський Єпіфаній вносить вклад “своїми братніми ініціативами в нормалізацію церковного життя”.
Варфоломій сказав, що “читав про насильство радикальних груп щодо православних”, і “якщо це правда”, то він засуджує такі дії.
Варфоломій назвав помилковим рішення “братньої” Російської православної церкви перервати спілкування з Константинополем і з помісними церквами, що визнали ПЦУ. “Тим не менш, я повторюю, розколу в православ’ї немає”, — заявив він.
Варфоломій знову заявив про право Фанара (резиденція Вселенського патріарха — ред.) вирішувати подібні проблеми. “Що стосується мене як Вселенського патріарха, я не можу покласти православну еклезіологію на вівтар принизливих мотивів. Я не маю права зробити ні кроку назад”, — заявив Варфоломій.
Він відкинув звинувачення в тому, що поводить себе як папа Сходу і православ’я. “Ті, хто висуває це звинувачення, хочуть створити хибне уявлення про те, що Вселенський патріархат нібито порушує нормальну традицію православ’я, яку, звичайно, вони самі не тільки не поважають і не визнають, але порушують її, інтерпретують проти священних канонів”, — заявив Варфоломій.
“Насправді проблема не в українській автокефалії і не в нібито неіснуючих або недійсних рукоположеннях в українській ієрархії, на які деякі свідомо посилаються. Мета полягає в тому, щоб забрати ці унікальні обов’язки Константинопольського престолу і передати їх в інші руки”, — заявив Варфоломій, додавши, що з цим не буде миритися.
У 2018 році в Києві відбувся автокефальний об’єднавчий собор, на якому було оголошено про створення Православної Церкви України. Російська Православна Церква в жовтні 2018 року припинила євхаристійне спілкування з Константинопольським Патріархатом. У 2019 році ПЦУ визнали першоієрархи Александрійської та Елладської Православних Церков, у 2020 році — предстоятель Кіпрської церкви. РПЦ у відповідь заявила про розрив євхаристійного спілкування з тими ієрархами Елладської, Александрійської та Кіпрської Православних Церков, які визнають ПЦУ і будуть послужити нібито “з розкольниками”.
Теги:
dutchak1 написал:
Там ще все попереду... В Рахівському районному суді Закарпатської області є справа № 305/2247/19 і прийнята ухвала про прийняття та призначення до розгляду про визнання неповноважними загальних зборів релігійної організації «Релігійна громада Української Православної церкви Свято-Успенського храму с. Ділове Рахівського району Закарпатської області, проведених 17 лютого 2019 року, визнання недійсними і скасування рішень загальних зборів релігійної організації, оформлених Протоколом № 1 від 17 лютого 2019 року і зобов`язання третіх осіб вчинити певні дії. Призначене підготовче засідання на 09:30 годин 11 березня 2021 року.
Крім того є касація у Верховному Суді і ухвалено відкрити касаційне провадження у цій справі, витребувати із Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу № 305/2229/19 за позовом релігійної організації «Релігійна громада Свято-Успенського храму Української православної церкви» (Православної церкви України) до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 , про зобов`язання вчинити дії.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк до 22 січня 2021 року.