"Приймав сьогодні в Радянському фонді миру єпископа Гедеона, яскраву фігуру Української Православної Церкви Московського Патріархату. Відбулася серйозна розмова щодо світських і релігійних проблем нашого життя", - написав у Фейсбуці Сергій Бабурін, відомий як ідеолог "воссоздания великого русского государства", у 2014 році нагороджений в РФ медаллю «За визволення Криму і Севастополя».

"Церкваріум" звертає увагу на місце зустрічі єпископа і постать його співрозмовника: "Радянський фонд миру (зараз це Міжнародна асоціація фондів миру). Як пише Вікіпедія, свого часу джерелами грошових надходжень РФМ були вилучення з церковних доходів: церковні парафії та єпархії змушували перераховувати більшу частину своїх доходів до фонду миру. По-друге, візаві Гедеона. Напередодні цієї зустрічі Сергій Бабурін в числі російсько-вірменського десанту побував на форумі "Русский Донбас" в Донецьку. Де без натяків запропонував юристам і депутатам "подумати, щоб в конституціях ДНР і ЛНР були відображені положення доктрини "Русский Донбас" про цілі об'єднання з Російською Федерацією, про можливий механізм цього об'єднання. Це та правова основа, яка створює реальні інтеграційні механізми".

У 2018 році єпископ Гедеон погрожував "прокляттям до семи поколінь" позивачу – гендиректору Національного музею історії України Тетяні Сосновській, яка вимагала в суді звільнити історичне місце від тимчасової каплички УПЦ (МП). В тому ж році він заперечував окрему українську націю і судився з парламентом України щодо автокефалії. У 2019 році єпископа  депортували з України . У 2020 році суд повернув йому громадянство України. В якому стані наразі знаходяться відносини єпископа Гедеона з Україною, невідомо. 

Теги: