"Іноземний громадянин Юрій Самуїлович Харон, котрий в Україні легендований під іменем "отєц Гєдєон", вирішив через суд зупинити просування України до отримання права на власну православну церкву. Цей іноземець подав до Верховного суду на український парламент і вимагає визнати протиправною та скасувати постанову Верховної Ради", - повідомив у Facebook народний депутат Ігор Луценко.

Верховний суд призначив розгляд справи на вівторок, 27 листопада. При цьому Луценко додав, що Юрій Харон не мав права подавати відповідний позов до українського суду, так як має подвійне громадянство.

"Персонаж зізнався в інтерв'ю СБУ (на той час раднику Грицака), що він одночасно має українське та іноземне громадянство. Враховуючи певні обставини, відомі СБУ, факт наявності іншого громадянства є підставою для негайного позбавлення Юрія Самуїловича громадянства України, а відтак – можливості подавати до українського суду в рамках імітації "невдоволення" українських громадян процедурою отримання Томосу нашою державою", - зауважив Луценко.

Він також нагадав, що з 2007 року столичні активісти судяться з архімандритом, а з 2018 року єпископом Гедеоном (Хароном) через те, що він сумнівним способом зайняв частину території Національного музею історії України, біля фундаменту історичної Десятинної церкви. За словами Луценка, Гедеон встановив там капітальну споруду та незаконно зареєстрував право власності на неї.

Нещодавно цей єпископ УПЦ заперечував українську націю, а своєю батьківщиною вважав простір від Петербурга до Сибіру. Також єпископ Гедеон заявляв, що «УПЦ КП і УАПЦ не існує для Бога».

Теги: