Зокрема, народні депутати від партії «Слуга народу» внесли законопроєкт під номером 5143, який передбачає кримінальну відповідальність для релігійних організацій за співпрацю з державою-агресором або окупаційною владою територій, контроль над якими Україна втратила внаслідок військової агресії Росії. Про проект закону розповіла одна з його ініціаторів, народний депутат Євгенія Кравчук.

За словами Є. Кравчук, яку з роздратуванням цитує сайт УПЦ (МП), законопроект «встановлює додаткові правові підстави для ліквідації політичних партій, громадських, благодійних або релігійних організацій».

«Слуги народу» пропонують заборонити ті організації, які «співпрацювали з державою-агресором, його окупаційною адміністрацією та/або збройними або воєнізованими формуваннями».

Також депутат Петро Порошенко від партії «Європейська солідарність» вніс до парламенту проєкт закону №5051 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони виробництва і розповсюдження інформаційної продукції, спрямованої на пропаганду дій держави-агресора, суть якого – дати повноваження судам припиняти діяльність організацій, в т.ч. релігійних, за порушення цих норм.

Глава партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко, якого цитує сайт УПЦ (МП), розповів, що за проект Порошенко може і не буде голосувати, але за якийсь схожий – цілком.

“Якщо мова йде про, так званий закон, закон про “колаборантів”, то у нас є альтернатива і там точно немає про релігійні організації, я його читав. Якщо це закон про інформаційну безпеку, то думаю, щодо нього теж буде альтернатива. Щодо всіх ініціатив партії “Європейська солідарність”, у нас, швидше за все, будуть альтернативні законопроекти. Основні підписують наші депутати, це правда, але ми, напевно, будемо говорити про альтернативні й шукати консенсус в комітеті, можливо, робити комітетську версію. Тому що ми виходимо з того, що ті проекти, які пропонують колеги, в чомусь нас не влаштовують. Тому ми будемо пропонувати свої подібні проекти”, – заявив глава партії «Слуга народу».

Заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП) протоієрей Микола Данилевич в програмі «Право на віру» на youtube-каналі «Перший Козацький» заявив, що парафіяни готові масово вийти на вулиці з протестами проти тиску влади на Церкву, але в парафіях поки що стримують ці пориви. «Ми будемо відстоювати наші права всіма законними способами. Якщо влада не буде чути, ми будемо виходити на вулицю, люди готові, дуже багато людей готові вийти, якщо не буде якихось зрушень з боку держави, - сказав речник УПЦ. - Люди самі хочуть, ми навіть стримуємо в якійсь мірі людей».

Він зазначив, що зараз ламаються звичні правила взаємодії і реакція на них непередбачувана.

Нагадаємо, УПЦ (МП) продовжує надавати всебічну підтримку російським окупаційним силам в Криму, освячуючи їхню бойову техніку і відпрацьовуючи оптимальну схему служіння священиків на бойових позиціях росіян. Духовне окормлення російських військових частин є "одним з важливих напрямків служінь" Кримської єпархії УПЦ (МП).

Фото з сайту Кримської єпархії УПЦ (МП)


Теги: