ВРЦіРО вважає, що цей законопроєкт не лише позбавляє державний бюджет України передбачених раніше надходжень, але й заохочує та накидує на співгромадян ярмо ігроманії шляхом запровадження послаблених умов оподаткування для організаторів азартних ігор і лотерей.

“Висловлюємо своє глибоке обурення законодавчою ініціативою (проєкт № 2713-д), яка може призвести до ще більшого поширення серед населення Україні залежності від азартних ігор і лотерей, зубожіння та руйнації українських сімей через згубні наслідки ігроманії”, – наголошується у зверненні, підписаному головуючим у ВРЦіРО, верховним архиєпископом УГКЦ Святославом.

ВРЦіРО зазначає, що азартні ігри не дарма були заборонені в Україні протягом останніх 11 років, адже, використовуючи бідність великої частини співгромадян та емоційну складову процесу гри на гроші, забирали у багатьох сімей останні заощадження та кидали чисельних ігроманів у боргові ями. Саме високе оподаткування азартних ігор і лотерей, як наслідок – мінімізація доступу до них широких верств населення, було ключовим аргументом ініціаторів легалізації ігорного бізнесу в Верховній Раді України IX скликання.

Тому, на думку ВРЦіРО, така непослідовність викликає у багатьох віруючих громадян не лише здивування, але й обурення. Ухвалення законопроєкту № 2713-д засвідчить фактичне заохочення державою громадян до азартних ігор – морально шкідливої справи, яка здатна викликати хворобливу і руйнівну за наслідками залежність.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає Верховну Раду України відхилити проєкт Закону № 2713-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей як такий, що є економічно недоцільним і небезпечним для морального здоров’я суспільства.

Фото unn.com.ua

Теги: