Як повідомляє сайт колишньої УПЦ КП, до участі у зборах, які проходили у форматі відео-конференції на платформі ZOOM, долучилися секретар Вікаріату в США та Канаді протоієрей Богдан Згоба, священнослужителі Вікаріату: архімандрит Питирим, протоієрей Віктор Забродський, протоієрей Володимир Ханас, протоієрей Олексій Качарай, протоієрей Василь Шайда, протоієрей Стефан Макайнес, ієрей Джозеф Гавлік. З поважних причин не були присутні протоієрей Олексій Касперук, протоієрей Петро Акружнов, протоієрей Михайло Цюпа, протоієрей Петро Мазепа. Також, через секретаря Вікаріату, передали по телефону свою пошану Святійшому Патріарху голови Управ: Володимир Долбин, Ірина Мексвілд, матушка Роксолана Посаківська, Світлана Немирофф та інші вірні з різних частин США та Канади. У роботі зборів також взяли участь представники вірян – Сестринство представляла Варвара Лаціос, директор недільної школи Джуді Ганей, від молоді – Юлія Кіткайло та Андрій Вітмер, секретар зборів – Франко Борріелло та скарбник Еллен Ганавін.

Звертаючись до духовенства та пастви на американському континенті, патріарх Філарет закликав усіх вірних Київського Патріархату зберігати єдність з Київським патріаршим престолом. Він наголосив, що незмінно залишається керуючим архієреєм для всіх вірних УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді, оскільки новостворена Православна Церква України, згідно томосу Вселенського Патріархату, не може створювати єпархій та парафій закордоном.

За словами Філарета, секретар вікаріату протоієрей Віктор Полярний, який добровільно полишив Київський Патріархат, зобов’язаний повернути антимінси, які він отримав з рук Патріарха, як правлячого архієрея.

Філарет підкреслив, що протоієрей Віктор Полярний та голова Управи Іван Яресько не мають жодних повноважень здійснювати керівництво Вікаріатом та втручатись у його внутрішні справи.

Протоієрей Віктор Полярний, Іван Яресько і всі, хто з ними зараз – перебувають поза Церквою, заявив Філарет, тому що в них немає єпископа, бо древнє церковне правило говорить: де єпископ, там і Церква, – сказав він.

Філарет підтвердив, що останнім його указом протоієрея Богдана Згобу було призначено новим секретарем Вікаріату, на зміну протоієрею Віктору Полярному, "який самочинно полишив Церкву".

Новопризначений Філаретом секретар протоієрей Богдан Згоба розповів йому про створення нового офіційного представництва Вікаріату в мережі Інтернет – сайту, де будуть публікуватися документи та важливі події з життя діаспори.

До обговорення ситуації долучився також староста храму Святителя Миколая Чудотворця (м. Філадельфія) Томас Гені. Він звернувся до Філарета та розповів присутнім про поточний стан справ у діаспорі. «Ми є командою, яка служить Господу і хочемо цей меседж поширити серед інших громад в США та Канаді! Ми готові рухатися вперед, у нас багато цікавих ідей. І наші недруги не в змозі змінити нашого активного настрою. Ми продовжуємо підтримувати нашого настоятеля отця Богдана Згобу», – сказав Гені.

На пропозицію Томаса Гені та за підтримки усіх присутніх, Філарет присвоїв храмові Святителя Миколая Чудотворця у Філадельфії титул кафедрального собору. Таким чином філадельфійська парафія стає центральним храмом Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді.

Звертаючись до присутніх на вебконференції, віцепрезидент парафії святителя Миколая Чудотворця Сюзан Гузь наголосила на необхідності повернути в лоно Вікаріату всіх, хто досі вагається у виборі правильної дороги. «Наша місія – об’єднати всі парафії Вікаріату. Ми радо вітаємо нові парафії, вони стануть для нас сестринськими», – сказала пані Гузь.

До слова долучився також професор університету Пенсільванії Олександр Качур. Професор подякував владиці, що той допомагає вірним за кордоном й надалі перебувати у лоні рідної Української Церкви. «Нас не просто забули, а віддали у підпорядкування чужій Церкві. Томос вийшов нам не на радість. Українська Церква повинна бути з центром у Києві», – наголосив у своєму слові професор.

Протоієрей Олексій Качарай, який емігрував до Сполучених Штатів Америки два роки тому та є кліриком Вікаріату, наголосив на тому, що духовенство повинно прямувати за своїм керуючим єпископом, тобто Філаретом, бо тільки так можна здобути поступ у вірі.

До дискусії долучився й колишній клірик Вселенського Патріархату, а нині священник на спокої протоієрей Володимир Ханас. Він закликав щиро молитися, щоб у незалежній Україні була незалежна Церква, яка мала б на чолі саме патріарха.

На завершення, призначений секретарем Вікаріату протоієрей Богдан Згоба передав вітання від духовенства, голів Управ, які з різних причин не змогли долучитися до вебконференції – "хтось через хворобу, а хтось через залякування колишніх керівників налаштувати голів Управ проти них".

Філарет подякував духовенству за стійку позицію у відстоюванні підпорядкування йому та благословив продовжувати справу розвитку Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді.

Теги: