В Україні можуть просунути у черзі на щеплення певні категорії українців, у яких високий ризик інфікуватись
«Чи будуть вноситися зміни до етапності, а саме до переліку людей, які підпадають під вакцинацію? Можливо, оскільки є різні пропозиції» — відповів Шмигаль.

За його словами, наразі обговорюється можливість просунути в етапності вакцинації журналістів. Також він сказав, що на Всеукраїнській раді церков озвучили пропозицію вакцинувати в рамках пріоритетності священнослужителів, оскільки вони багато контактують із людьми.

«Такі нюанси і поправки можливі, ми їх на рівні Міністерства охорони здоров'я і на рівні експертів обговорюємо», — додав Шмигаль.

Шмигаль пояснив, що етапи вакцинації будуть по суті «накладатися" по часу, бо не прив'язані до конкретних часових рамок.

«У нас є перший етап вакцинації, другий, третій, четвертий. У нас ці етапи накладаються один на одного – не завершивши перший етап, ми увійдемо у другий, куди входять медики, окрім тих, що борються з ковідом, військові, крім тих, хто у зоні ООС. Такі "накладки" будуть відбуватися завдяки можливості управляти цим процесом через електронний реєстр. Коли ми бачимо, що приїхала мобільна бригада та провакцинувала всіх з першої хвилі, але є черга у електронному реєстрі на другий етап вакцинації у цій точці. Їх будуть запрошувати через "Дію" та інші електронні комунікації, і люди зможуть вакцинуватися», – пояснив Шмигаль.

Починаючи з п’ятого етапу вакцинації, коли будуть прищеплені від коронавірусу всі бажаючі із груп ризику, уряд розглядає можливість передавати залишки вакцин по собівартості установам, які б вакцинували інших громадян за гроші, наприклад для того, щоб виїхати за кордон. Це може бути реалізоване влітку, але поки що тривають дискусії, сказав він.

Фото protothema.gr

Теги: