На початку переговорів у Державному секретаріаті сторони зупинилися на добрих двосторонніх стосунках між Святим Престолом і Україною, звернувши особливу увагу на деякі актуальні питання двостороннього зацікавлення, як також на різні теми, що стосуються життя та діяльності Католицької Церкви в країні. Відтак присвятили чимало часу кризі в системі охорони здоров’я та драматичній ситуації на Сході України і висловили сподівання, що нещодавні порушення режиму припинення вогню поступляться місцем жестам, які сприятимуть мирному вирішенню конфлікту.

Розмова глави українського уряду з папою Франциском тривала приблизно пів години та завершилася представленням делегації та обміном подарунками. Понтифік подарував прем’єр-міністрові України бронзову композицію «Наповнімо руки іншими руками», що є посиланням на цінності братерства й солідарності, та спеціальні видання своїх енциклік та інших документів, зокрема цьогорічне послання на Всесвітній день миру та Документ про загальнолюдське братерство.

Денис Шмигаль подарував папі Франциску факсимільне видання «Віденського Октоїха» та репродукцію скульптури «Гірка пам’ять дитинства», встановленої в Національному музеї Голодомору-геноциду в Києві, разом з книгою Рафаеля Лемкіна «Радянський геноцид в Україні».

Теги: