Візит до Єгипту представники УПЦ (МП) на чолі з намісником Святогірської лаври УПЦ (МП) митрополитом Святогірським Арсенієм (Яковенком) розпочали 21 березня.

На зустрічі делегації УПЦ (МП) з коптським патріархом був також присутній голова Комісії у справах монастирів Коптської Церкви, ігумен монастиря преподобного Павла Фівейського, єпископ Даниїл. Звертаючись з вітальним словом до української чернечої делегації, патріарх Тавадрос ІІ зокрема сказав: «Я дуже радий візиту делегації Української Православної Церкви в Єгипет. Це ваш перший візит в наші чоловічі й жіночі монастирі, в наші храми”.

Далі патріарх розповів про основи, на яких будується їхнє церковне життя. “Наша Церква звершує своє служіння Іісусу Христу, базуючись на трьох основах. Першою основою є правильне християнське навчання і просвітництво наших вірян. Другою основою, на якій стоїть наша Церква, є наші чисельні мученики, які проливають свою кров заради Церкви. Ми називаємо нашу Коптську Церкву – Церквою мучеників і, як вона дала мучеників в перші століття і давала протягом всієї своєї історії, так вона дає багато мучеників і в теперішній час. Третьою основою, на якій утверджується наша Церква як свідок Ісуса Христа – це наше монашество. Першим монахом був єгиптянин і перший монастир у світі був заснований на землі Єгипту. І нам було дуже приємно і радісно, що ви змогли відвідати наші монастирі».

Патріарх Тавадрос ІІ також розповів про сучасний стан і життя Коптської Церкви. Зокрема, за його словами, сьогодні в Єгипті проживають більш як 15 мільйонів єгипетських християн (коптів), а також ще 2 мільйони проживає в діаспорі, де ними опікується Церква, що нараховує близько 500 парафій в 60 країнах.

УПЦ (МП) на противагу Олександрійській Церкві "перезавантажує" відносити з монофізитами

Голова делегації УПЦ (МП) митрополит Святогірський Арсеній, привітавши коптського патріарха, розповів про враження після відвідування єгипетських монастирів. «Ми з дитинства читали житія отців Єгипту. В ці дні ми своїми очима побачили місця їхніх подвигів. Відвідуючи монастирі Єгипту, один з наших співбратів сказав, що ми відчуваємо духовне перезавантаження, духовне оновлення. Ми цитуємо преподобного Макарія і преподобного Арсенія Великого. Ми з дитинства звикли шанувати Павла Фівейського і Антонія Великого”.

Владика Арсеній висловив приємне здивування великою кількістю вірян в місцевих коптських храмах, а також великим потягом до монашества серед єгипетської християнської молоді, що свідчить про духовне здоров’я народу. Архієрей розповів про життя та сучасний стан УПЦ (МП), привівши статистичні дані щодо кількості монастирів і парафій.

Відбувся обмін подарунками. Після завершення спілкування з патріархом Тавадросом ІІ українська чернеча делегація відвідала коптський кафедральний собор святого апостола Марка, де поклонилася мощам апостола Марка та святителя Афанасія Олександрійського.

Напередодні делегація УПЦ (МП) відвідала місця, які пов’язані з перебуванням Святого Сімейства в Єгипті, християнські храми та обителі Каїру.


Зокрема, 27 березня делегація ченців УПЦ (МП) відвідала монастир Пресвятої Богородиці Римлян. Делегацію зустрів ігумен монастиря єпископ Макарій. Владика, вітаючи гостей, висловив радість візитом чернечої делегації з України. "Відбулося щире й тепле спілкування на тему взаємного ознайомлення з досвідом монашеського життя. Під час перебування в обителі, члени делегації вклонилася мощам... Брат монастиря ієромонах Макарій розповів гостям про історію та святині монастиря", - пише сайт УПЦ (МП).

Тог ж дня в монастирі Сирійців гостей вітав ігумен обителі єпископ Матфей – секретар Комісії у справах монастирів, найстарший з ігуменів монастирів Коптської Церкви. У своєму вітальному слові єпископ Матфей, зокрема, сказав: “Ми дуже пишаємося вашою Церквою. Ми чули, що в радянські часи ваші бабусі таємно хрестили дітей, щоб зберегти віру. І це дуже великий урок для нас, що ваша Церква зберегла віру й дуже швидко відродила її. Ми вчимо наших дітей на вашому прикладі. Ми вас вітаємо в нашому монастирі».

Наступним монастирем, який відвідала чернеча делегація цього дня, став монастир преподобного Паїсія Великого, в якому паломники вклонилися мощам преподобного. В цьому монастирі гостей приймав ігумен обителі єпископ Агапій. "Під час бесіди, яка відбулася в теплій атмосфері, йшлося про сучасний стан монашеського життя в Єгипті та Україні", - пише сайт УПЦ (МП).

Під час візитів до монастирів ченці з України дарували місцевим обителям видання та фотоальбоми своїх обителей, а також Печерський патерик, "який став духовним плодом Древнього патерика, оскільки наші преподобні надихалися у своїх подвигах житіями та подвигами аскетів Нітрійської пустині", зазначаэ сайт УПЦ (МП).

УПЦ (МП) на противагу Олександрійській Церкві "перезавантажує" відносити з монофізитами

"28 березня паломники відвідали місто Гізу, де в кафедральному соборі були урочисто прийняті керуючим єпархією Центральної Гізи єпископом Феодосієм. Українську делегацію спочатку зустріли скаути, які представили музичну композицію з барабанним боєм, після чого зі співом місцевого церковного хору в супроводі гри на кімвалах делегація пройшла в храм, де з вітальним словом до гостей звернувся єпископ Феодосій. Після завершення урочистого прийому в храмі, гості з України були проведені в єпархіальне приміщення, де відбувся прийом та тепле спілкування, під час якого єпископ Феодосій розповів про особливості парафіяльного життя Коптської Церкви. Гостям також був показаний фільм про шлях Святого Сімейства в Єгипті, який також проходив через Гізу", - пише сайт УПЦ (МП).
УПЦ (МП) на противагу Олександрійській Церкві "перезавантажує" відносити з монофізитами

29 березня в Каїрі паломники відвідали грот, де протягом трьох місяців перебувало Святе Сімейство, а такж храми і монастирі коптів. Зокрема, делегація відвідала обитель великомученика Феодора Стратилата. "В обителі великомученика Феодора Стратилата особливо шанують преподобного Онуфрія, який являв багато чудес для монастиря. Делегацію гостинно прийняла ігуменя і сестри обителі, які передали в дар для Блаженнішого Митрополита Онуфрія виготовлену монахинями ікону його небесного покровителя. Під час зустрічі в головному храмі обителі митрополит Святогірський Арсеній звернувся до монахинь з глибоким словом щодо сенсу чернечого життя та способів подолання спокус, що виникають на цьому шляху", - передає сайт УПЦ (МП).

Також делегація відвідала жіночий монастир на честь святої мучениці Даміани і чоловічий монастир святого мученика Міни. В монастирі св. мч. Міни групу приймав ігумен обителі єпископ Кирил та братія монастиря. "Відбулося тепле спілкування на теми монашеського життя в Єгипті і в Україні. Ченці з України оглянули монастир та поклонилися мощам святого мученика Міни", - зазначає сайт УПЦ (МП).

30-31 березня делегація УПЦ (МП) продовжила візит до культових місць коптів. Зокрема, 30 березня делегація відвідала монастир преподобного Павла Фівейського.

"Біля воріт монастиря делегацію зустрів ігумен обителі єпископ Даниїл із братією, після чого всі в храм преподобного Павла Фівейського, де поклонилися його мощам. Єпископ Даниїл розповів українським паломникам про історію та святині обителі. Під час перебування біля мощів преподобного Павла в храмі відбулася бесіда з єпископом Даниїлом на теми монашеського життя, - пише сайт УПЦ (МП). - Чернеча делегація відвідала собор преподобного Павла Фівейського, який будується за межами монастиря для потреб чисельних мирян, які прибувають в паломництво в цю обитель. Після огляду монастиря українську чернечу делегацію запросили на трапезу, після якої відбулася зустріч з братією обителі та обмін подарунками".

31 березня голова делегації – митрополит Святогірський Арсеній звершив в печері молебень преподобному Антонію. "Після спуску з печери українську чернечу делегацію біля підніжжя гори зустрів ігумен монастиря єпископ Іуст. Владика привітав паломників, провів екскурсію по печерному храму Хреста і Воскресіння, а також показав гостям монастир преподобного Антонія Великого. Після завершення огляду ченці з України мали спілкування з ігуменом та братією обителі, після чого відбувся обмін подарунками", - кментує сайт УПЦ (МП).

2 квітня делегація УПЦ (МП) відбула в Україну. В аеропорту міста Каїру делегацію проводжав голова Комісії у справах монастирів Коптської Церкви, ігумен монастиря преподобного Павла Фівейського, єпископ Даниїл.

"Члени делегації висловлюють щиру вдячність за організацію паломницької поїздки до монастирів Єгипту: голові Комісії у справах монастирів, ігумену монастиря преподобного Павла Фівейського, єпископу Даниїлу, а також єпископу Дамієтському і Кафр-аш-Шейхському Марку, який супроводжував делегацію, та доктору Антону Мілату, який сприяв в організації, особисто супроводжував та перекладав для делегації в усі дні її перебування в Єгипті", - резюмує сайт УПЦ (МП).

УПЦ (МП) на противагу Олександрійській Церкві "перезавантажує" відносити з монофізитами

Слід зазначити, що Коптська Церква Єгипту не входить до сім'ї Православних Церков світу і вважається ними такою, що відпала від православ'я через монофізитську єресь.

Теги: