Головуючий у ВРЦіРО звернув увагу, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій виступила з окремим зверненням з нагоди Всеукраїнського дня довкілля і 35 роковин Чорнобильської катастрофи. Релігійні спільноти готові і надалі реагувати на сучасну екологічну ситуацію в нашій країні та виклики, які стоять перед українським суспільством в близькій і дальшій перспективі.

Зі свого боку, міністр висловив побажання, щоб священники на проповідях більше говорили про екологічний гріх, бо тільки спільними зусиллями органів державної влади і Церкви можна позитивно вплинути на піднесення рівня екологічної свідомості наших людей.

Учасники зустрічі обговорили питання про становлення в Україні системи сталого розвитку та пов’язані з нею питання подолання бідності, енергоощадності, утилізації відходів, залучення інвестицій в новаторські екологічні проекти, проблематику доступу до чистої питної води та заборони фосфатних мийних засобів у цьому контексті.

Вони також задекларували зацікавленість у співпраці в справі захисту довкілля через просвітницьку діяльність щодо недопущення підпалів сухої трави, опалого листя, використання штучних квітів під час поминання померлих, тощо.

Особливу увагу було приділено питанням захисту і примноженню лісових угідь та питанню комплексної ревіталізації Чорнобильської зони відчуження, яка, згідно з планами міністерства, має стати “зоною відродження”.

Задля об’єднання зусиль профільного міністерства та релігійної громадськості і кращої реалізації озвучених задумів було домовлено про створення постійно діючого координаційного органу при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України за участі представників церков і релігійних організацій.

У зустрічі також взяли участь перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський, народний депутат України VI та VIII скликань, заступник міністра екології та природних ресурсів України у 2014 році Павло Унгурян та керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні протоієрей Олекса Петрів.

Теги: