Учасників молитви привітав Девід Хасавей, британський євангеліст, за підтримки якого відбувається цей щорічний захід. Після цього до присутніх звернувся старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко, який закликав помолитись про долю України.

«Дякую всім, хто прийшов сьогодні, щоб вкласти свою лепту, наповняючи чашу молитов. Україна стоїть перед великими викликами і загрозами, багато з яких не під силу вирішити політикам чи економістам. Є речі, які може вирішити тільки Небо, тільки Бог! Ми віримо, що стоячи в проломі за нашу країну, ми побачимо великі зміни і благословіння Боже!» – підкреслив у своєму виступі Михайло Паночко.

Як зазначають організатори, чимало доленосних змін відбулося за минулий рік у політичній і соціально-економічній ситуації, проте країна продовжує відчувати силу спільної молитви й віри народу. Відзначали, що загрози та наслідки пандемії і тривалих карантинних обмежень дають людям привід для страху та безпорадності. Поруч із цим схід України до сьогодні потерпає від воєнного конфлікту. Однак на більшості території країни зберігається мир і свобода сповідання віри. Триває процес очищення від корупції, що вразила ментальність людей і призвела до гальмування багатьох надважливих реформ…

Про ці та інші потреби нашого народу у спільному молитовному служінні об’єднаються різні християнські конфесії і релігійні громади України. Священнослужителі закликали Божий люд молитись про мир, мудрість для влади, зцілення сердець.

Учасникам молитовного закладу  презентували рукописну Біблію, що стала символом єднання України навколо Божого слова. Впродовж останніх трьох років 31094 жителів України змогли долучитися до переписування цього фоліанту. Як зазначив генеральний секретар Українського Біблійного Товариства Олександр Бабійчук, цей процес і сама Рукописна Біблія були номіновані до Національного реєстру рекордів України. На сцені Національного дня молитви відбулася урочиста церемонія вручення представникам УБТ сертифікатів Національного рекорду України в номінаціях «Наймасовіший захід з переписування Біблії» та «Найбільша рукописна книга».

Перед тим, як усі священнослужителі разом вийшли на сцену та поблагословили народ Божий, Девід Хасавей поділився своїм свідоцтвом: «Минуло рівно шістдесят років з того часу, коли я вперше потрапив до Радянського Союзу. Я побачив умови, в яких жив народ, і започаткував служіння – перевезення Біблій контрабандою. Щоразу, коли приїздив до країн радянського блоку, мав можливість привозити до двох тон літератури! Та через одинадцять років мене було заарештовано в Ужгороді».

Він згадав, як перебуваючи у сирій брудній камері, де мав би просидіти десять років, волав до Господа. І одного  разу, коли стиснувши зуби (бо вже не мав сил молитися), почав славити Господа, сталося диво. «Таке враження, що небо відкрилось і я побачив славу Небес, світло наповнило в’язничну камеру. Я почув Божі слова, які Він колись сказав Мойсею: «Я зійшов, щоб тебе звільнити!» За два місяці мене й справді звільнили!.. Бог сьогодні говорить до вашого народу: «Я зійшов, щоб звільнити Україну!», – підкреслив Девід Хасавей.

Традиційно натхненний настрій Національного свята молитви довершив музичний супровід: оркестр, хор та потужний вокал.

У молитовному служінні об'єдналися різні християнські конфесії та релігійні громади України.

Теги: