Митрополита Антонія супроводжував заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) протоієрей Миколай Данилевич. На зустрічі також були присутні клірики УПЦ (МП) протодиякон, бізнесмен Вадим Новінський і протодиякон Олексій Пертін.

З грузинської сторони в зустрічі взяли участь місцеблюститель патріаршого престолу митрополит Сенакський і Чхоротскуйський Шио, голова Іноземного відділу Грузинської Патріархії митрополит Зугдідський і Цаїшський Герасим, митрополит Ахалційський і Тао-Кларджетський Феодор, митрополит Горійський Андрій, співробітники Патріархії.

"Під час зустрічі, яка пройшла в братній і теплій атмосфері, митрополит Антоній повідомив Патріарха Грузії про реальний стан справ в українському Православ’ї. Були обговорені шляхи подальшої співпраці між Українською і Грузинською Православними Церквами", - пише сайт УПЦ (МП).

Після зустрічі з патріархом відбулася окрема зустріч з місцеблюстителем патріаршого престолу митрополитом Сенакським і Чхоротскуйським Шио.

Напередодні, 4 червня, голова Представництва УПЦ (МП) при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор Коцаба прокоментував слова міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка про зустріч прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з патріархом всієї Грузії Ілією II.

“Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко сьогодні заявив, що зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Патріархом всієї Грузії Ілією ІІ є дуже важливою для визнання «ПЦУ» з боку «однієї з найстаріших православних церков у світі – Грузинської»”, – написав єпископ Віктор у своєму телеграм-каналі.

Владика пояснив, що таким чином, “міністр прозоро натякнув, що високий представник української влади у розмові з Предстоятелем Грузинської Православної Церкви лобіював інтереси однієї конфесії в Україні – «ПЦУ»”.

“Переконаний, що наші чиновники добре обізнані, що згідно Конституції України – Церква в Україні відокремлена від держави. А це означає, що українська влада не повинна втручатися у церковні справи, якими б важливими вони їй не видавалися. А особливо, коли є справи, вирішувати які потрібно негайно саме державним можновладцям – в економічній, соціальній, медичній, освітній та інших життєво важливих сферах”, – зазначив він.

Голова Представництва УПЦ (МП) при європейських міжнародних організаціях нагадав, що “з вуст представників українського політикуму неодноразово звучали слова про те, що жодна конфесія в нашій країні не має пріоритету в очах держави, що всі користуються свободою та однаковими правами”.

На переконання ієрарха, “на практиці ми бачимо зовсім іншу картину, – коли вищі посадові особи України переймаються інтересами однієї конфесії, нехтуючи при цьому інтересами мільйонів віруючих нашої Української Православної Церкви”.

“І наостанок слід зазначити, що коли для визнання канонічності церковної структури, яка на це претендує з боку Православних Помісних Церков, потрібно сприяння держави, то це очевидно говорить про наявність серйозних проблем у цієї структури, які унеможливлюють визнання з боку інших Церков”, – резюмував архієрей.

Теги: