"Постійно діють проєкти, пов'язані з водопостачанням місцевих громад, шкіл, дитячих установ, місцевих рад маленьких селищ і міст від Маріуполя до Мар'їнки, Волновахи, уздовж лінії розмежувань. Ми прокладаємо труби, щоб був доступ до водозабезпечення, встановлюємо фільтраційні станції. Також ремонтуємо школи, які були пошкоджені, проводимо ремонт санвузлів. У великих кількостях привозимо гігієнічні набори, шкільне приладдя, іноді продуктові пакети. Для жителів необхідне вугілля, баки з водою, що ми надаємо їм", - розповів Артем Діхтярук, керівник проєктів АDRA в Україні.

У Світлодарську та Авдіївці адвентисти відкрили соціальні центри, в яких люди можуть спілкуватися, займатися творчістю, з ними працює психолог, соціальний працівник; забезпечили дітей і дорослих всім необхідним для рукоділля. Місцева влада дала дозвіл, адвентисти зробили ремонт, привезли обладнання, забезпечили всім необхідним, і зараз передали у володіння місцевого муніципалітету, щоб вони використовували і продовжували роботу.

"Проктер енд Гембл і ЮНІСЕФ спонсорували програму «Кімната мами і дитини». Ми повністю відремонтували приміщення, закупили обладнання, в деяких школах встановили або відремонтували опалення. Ми роздаємо сертифікати, за якими люди купують продуктові набори, - продовжує розповідати Артем Діхтярук. - В інших частинах України, в зв'язку з коронавірусів, ми допомагаємо в лікарнях головних обласних центрів, які спеціалізуються на допомозі хворим коронавірусів: розвозимо засоби індивідуального захисту, закуповуємо і привозимо більш складне обладнання: дозатори, маски з киснем, антисептики, бахіли, захисні форми, побутову хімію. Також надаємо надзвичайну допомогу там, де відбуваються біди, зараз це повінь у Західній Україні. Запустили два проєкти: роздача сертифікатів для придбання непродуктової допомоги для відновлення будинків, господарств і дворів і ще роздача сертифікатів на будівельні матеріали, побутову техніку та одяг".

Проєкти, пов'язані з водопостачанням в Закарпатській області, також включають допомогу дитячій обласній лікарні і населенню ромів, у яких немає абсолютно ніякої води. Адвентисти їх забезпечують фільтраційними станціями та свердловинами.

"Також є точкові проекти з ADRA Інтернешнл – це наша керівна організація. Разом з ООН ми проводимо соціальні маршрути: безкоштовний транспорт, який привозить і відвозить людей з віддалених селищ і сіл в районні центри в лікарню, у банк, магазин, радбез. Також забезпечуємо людей доставкою мобільних лікарів і психологів. Триває проект «Діти – дітям» по всій країні – це новорічні подарунки малозабезпеченим сім'ям, в притулки, інтернати. Для дітей уздовж лінії розмежування у нас є окремий проєкт. Кілька років існує проєкт роздачі інвалідних колясок для дітей та дорослих. Його ми проводимо спільно з церквою Ісуса Христа Святих Останніх Днів. Ці коляски підбираються індивідуально під кожну людину і передаються безкоштовно", - зазначив керівник проєктів АDRA в Україні.

Крім того, адвентисти проводять тренінги, на яких навчають людей, співробітників організації, де вони отримують навички управління проєктами, фінансами, звітами, роботи з донорами, партнерами, волонтерами.

"На підконтрольній території люди завжди раді нам, знають нашу машину, наші логотипи, співробітників. З місцевою владою у нас хороші відносини. Вони нас знають, про нас розповідають, оскільки добре знають нас і нашу роботу", - каже Артем Діхтярук.

Благодійні проєкти адвентистів в Україні фінансують західні країни. "З Чеським міністерством закордонних справ і з АDRA Чехії ми співпрацюємо давно. З Чехією працювали на проєктах забезпечення обладнанням і роздачі засобів індивідуального захисту. З Німеччиною безпосередньо не працюємо, тільки через гуманітарний фонд. Також співпрацюємо з Польщею, Словаччиною, Канадою, США і Австрією. Ми співпрацюємо з ООН, у них умова, щоб ми допомагали всім, незалежно від національності і приналежності до церкви", - підкреслив Артем Діхтярук.

Розклад руху безоплатних автобусів у Луганській і Донецькій областях, який відновили адвентисти, можна подивитись на їхньому сайті:
у Луганській області https://adventist.ua/news/ukraine/rozklad-rukhu-bezoplatnykh-avtobusiv-u-luhanskii-oblasti/
у Донецькій області https://adventist.ua/news/ukraine/rozklad-rukhu-bezoplatnykh-avtobusiv-u-donetskii-oblasti/

Теги: