5 серпня завідувач єпархіальної канцелярії протоієрей Геннадій Елін провів онлайн-зустріч з представником Дніпровського офісу ОБСЄ, спостерігачем Спеціальної моніторингової місії Берике Мірмановим. У процесі бесіди сторонами було розглянуто цілий ряд актуальних питань, що стосуються як життєдіяльності Запорізької єпархії, так і УПЦ (МП) в цілому.

На початку спілкування протоієрей Геннадій Елін поінформував співрозмовника про дотримання санітарно-епідеміологічних норм в храмах Запорізької єпархії в період коронавырусної пандемії, перш за все, в контексті очікуваної третьої хвилі захворюваності, наступ якої пов’язують з новим штамом коронавірусу «Дельта».

Наступним аспектом розмови, якому було приділено найпильнішу увагу, став хресний хід, який відбувся в Києві 27 липня поточного року, напередодні 1033-річчя Хрещення Русі. Коментуючи слова президента України Володимира Зеленського з цього приводу, отець Геннадій Елін зазначив, що з цілої низки причин вони викликають безліч питань і звернув увагу на те, що, зокрема, не відповідає дійсності інформація про участь в заході виключно людей похилого віку.

"Далі сторони предметно обговорили закони і законопроекти, прийняті нинішньою та попередньою владою, які несуть в собі потенційні ризики й негативні наслідки як для УПЦ, так і для українського суспільства. А саме: Закон «Про корінні народи України», прийнятий зовсім недавно Верховною Радою, Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», підписаний колишнім Президентом України Петром Порошенком й так далі", - зазначає сайт УПЦ (МП).

Слід зазначити, що раніше з боку УПЦ (МП) не висловлювалися претензії щодо законів «Про корінні народи України» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Також на сайті УПЦ (МП) не роз'яснюється, яким чином ці закони "несуть в собі потенційні ризики й негативні наслідки як для УПЦ, так і для українського суспільства".

Далі співрозмовники детально зупинилися на законопроекті № 5488, однією з норм якого є покарання за критику ЛГБТ спільноти у вигляді позбавлення волі. «Наша Церква абсолютно однозначно ставиться до такого роду відносин. Содомський гріх – це протиприродний блуд, який апріорі не може бути нормою », – сказав він.

Підсумовуючи онлайн-спілкування, його учасники висловили надію на продовження конструктивного діалогу в майбутньому.

Також 10 серпня в офісі Місії ОБСЄ в Івано-Франківську відбулася зустріч секретаря Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП) протоієрея Василія Романюка з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Під час заходу були обговорені питання стану релігійної свободи, дотримання прав вірян УПЦ (МП) на Прикарпатті.

Теги: