«Те, що відбулося за останній тиждень, це кричуще беззаконня і кричуща аморальність... Коли під час богослужіння вриваються до церкви, заходять у вівтар, виганяють всіх людей на вулицю – це вже межує просто з якимось сатанинським божевіллям», – обурився Климент.

Митрополит нагадав, що до настоятеля храму прийшли представники управління у боротьбі з екстремізмом і склали акт. Священникові інкримінували те, що він «незаконно займається місіонерською діяльністю».

«Те, що відбулося за останній тиждень, це обурливе беззаконня й обурлива аморальність... Коли під час богослужіння вриваються до церкви, заходять у вівтар, виганяють всіх людей на вулицю ‒ це вже межує просто з якимось сатанинським божевіллям. Прийшли представники управління боротьби з екстремізмом, склали акт. Священникові інкримінували те, що він «незаконно займається місіонерською діяльністю». По-перше, територія, куди вони увірвалися ‒ приватна: це будинок, розділений на дві частини: в одній частині живе священник, в іншій ‒ священник молиться. По суті, увірвалися у приватний будинок без будь-яких дозвільних документів. Це однаково, якби хтось увірвався в чиюсь квартиру й почав вказувати: що і як йому робити вранці. Наступного дня зателефонували вже з суду, судові пристави попередили, що 17 числа буде суд. Священника, ченця судитимуть за те, що він вдома у себе молиться! Це що за безумство таке? Про ці факти адвокати складають певні заяви до Європейського суду з прав людини», – заявив він.

Раніше представник Крайової Ради Українців Криму, головний редактор газети «Кримська Світлиця» Андрій Щекун повідомляв, що російські силовики зірвали богослужіння в храмі ПЦУ на півострові. Після цього архіамандріта Даміана, настоятеля монастиря Святого Димитрія Солунського Православної Церкви України в селі Балки Білогірського району, викликають до суду.

Омбудсман України Людмила Денісова відреагувала на зрив богослужіння, засудивши дії російських силовиків щодо представників Кримської єпархії ПЦУ.

Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя України 10 серпня повідомила про відкриття кримінального провадження проти російських силовиків за зрив служби у храмі.

Російські силові відомства, як і підконтрольна Кремлю влада Криму, зрив богослужіння в цьому храмі не коментували.

Теги: