Перед засіданням синодали на чолі з предстоятелем митрополитом Онуфрієм звершили літургією на головній площі Києво-Печерської лаври з нагоди сьомої річниці інтронізації Предстоятеля.

У першу чергу Синод ухвалив низку кадрових рішень у зв’язку з тим, що 18 червня 2021 року помер митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків та постійний член Синоду.

Новим керуючим Луганською єпархією призначено митрополита Ровеньківського і Свердловського Пантелеімона (Поворознюка). Ровеньківською єпархією надалі керуватиме архієпископ Овідіопольський Аркадій (Таранов), який до цього був вікарієм Одеської єпархії.

Головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків та постійним членом Священного Синоду призначено митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія (Єгоренка).

Далі Синод затвердив новий склад Комісії у справах монастирів, а також включив нових членів до складу Комісії з канонізації святих.

Синод благословив утворення двох чоловічих монастирів: на честь Рудосільської ікони Пресвятої Богородиці у Білоцерківській єпархії та на честь Похвали Пресвятої Богородиці у Мукачівській єпархії. Також затверджено намісників для Свято-Пантелеімонівського чоловічого монастиря Одеської єпархії та Спасо-Преображенського чоловічого монастиря Бориспільської єпархії.

Розглянувши рапорти єпархіальних архієреїв, Синод благословив місцеве прославлення в лику святих таких подвижників благочестя:


в межах Бориспільської єпархії — священномученика Михаїла, пресвітера Зазимського. День його пам’яті встановлено 27 листопада;
в межах Рівненської єпархії — святителя Ієрофея, єпископа Острозького. День пам’яті 30 квітня;
в межах Балтської єпархії — преподобного Антонія Балтського. День пам’яті 22 серпня;
та в межах Кіровоградської єпархії — священномучеників Миколая і Платона пресвітерів з встановленням дня їхньої пам’яті 15 червня.

Також Синод обрав насельника Києво-Печерської лаври архімандрита Агафона (Опанасенка) бути єпископом Коктебельським, вікарієм Феодосійської єпархії.

Теги: