«Ви є добрим другом і приятелем України. Щороку ми з великою увагою слухаємо ваші звернення і послання, які спогадують трагічні сторінки нашої історії, зокрема ваші слова до світової громадськості про Голодомор як великий геноцид нашого народу», – сказав верховний архиєпископ УГКЦ Святослав, вітаючи патріарха.

Глава УГКЦ коротко представив йому історію, спосіб і види діяльності Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій і подякував за постійну увагу до України.

Від імені Ради Церков Святослав подякував Вселенському патріарху за те, що він, як добрий пастир, відчуває і всі сучасні болі українського народу. «Під час вашого візиту ви пом’янули наших героїв, наших воїнів, які віддали своє життя за незалежну Україну. Ви зустрілися з кримськими татарами, з біженцями з Криму, щоб відчути їхній біль. А сьогодні ми маємо можливість розповісти вам про широке релігійне життя в Україні і відчуваємо, що ви приїхали не тільки до православних, а й до всіх українців, незалежно від їх національної, етнічної, конфесійної приналежності. Від імені всього релігійного середовища ми сьогодні вітаємо вас у Києві», – наголосив глава УГКЦ.

Вселенський патріарх у своєму слові наголосив на важливості міжхристиянського та міжконфесійного діалогу в сучасному світі та зазначив, що для нього честь і привілей бути сьогодні серед членів ВРЦіРО, які всі разом символізують надію України.

«Діалог є засобом, за допомогою якого ми покликані вирішувати наші розбіжності, сприяти стійкості, боротися проти упередженості та нетерпимості, будувати мир та злагоду, солідарність і співробітництво. Це знак надії, що, незважаючи на жахи ХХ століття, найбільш жорстокої ери в історії людства, наше розуміння діалогу стає дедалі вагомішим інструментом для побудови мостів та примирення. Цей рух зближення та примирення у нашому світі чітко підтверджується залученням християн до екуменічного діалогу», – підкреслив Вселенський патріарх.


Під час зустрічі кожен з членів ВРЦіРО мав змогу особисто представитися і коротко розповісти про Церкву чи релігійну організацію, яку представляє.

Верховний архиєпископ Святослав підкреслив, що для УГКЦ Константинопольська Церква є Церквою-Матір’ю. «Ми, як Церква, що народилася в Хрещенні святого князя Володимира, дякуємо вам за світло Христового Євангелія, яке материнська Церква дарувала нам тут, в Україні. Ми з вдячністю розбудовуємо і несемо це Євангеліє. Дякую за кожну можливість із вами зустрічатися і сподіваюся, що діалог і співпраця будуть тільки розвиватися», – сказав глава УГКЦ.

Відтак відбувся обмін пам’ятними дарунками. Зокрема, вселенський патріарх Варфоломій подарував предстоятелю УГКЦ панагію зі своїм підписом.

«Для мене це символічний знак того, що Материнська Церква з увагою ставиться до своєї Доньки, а ми, як Церква-Донька, з повагою ставимося до Церкви-Матері. Панагія – це знак єпископської гідності. І отримати з рук Патріарха панагію – це ознака визнання єпископської гідності не тільки для мене, а й для єпископату нашої Церкви», – розповів Святослав.

Відтак глава УГКЦ подарував патріарху Варфоломію від імені ВРЦіРО пам’ятну медаль, виготовлену з нагоди ювілею 25-річчя заснування Ради, а від імені УГКЦ – набір патріарших відзнак: хрест, енкольпіон і панагію.

На завершення зустрічі Вселенського патріарха з членами ВРЦіРО відбулося висадження дерев у парку на Володимирській гірці.

Теги: