Іван Воронаєв - проповідник, місіонер, засновник п'ятидесятницького руху в країнах колишнього СРСР, який став ініціатором розповсюдження п'ятидесятницького руху і підстави громад практично у всіх областях України, а також в центральних районах Росії, на Уралі, Кавказі та в Сибіру.

Примітно те, що історія цього руху в країнах СНД почалася з Одеси. По прибуттю в Одесу Воронаєв спочатку не планував відкривати нову церкву або новий рух. Його метою було принести звістку про хрещення Святим Духом. Тому перш за все він почав працювати в місцевій церкві євангельських християн, проповідуючи їм послання хрещення Духом Святим з ознакою говоріння іншими мовами.

Природно, його вчення було прийнято вороже, і вже через кілька місяців Іван Воронаєв змушений був заснувати нову, п'ятидесятницьку церкву. Церква в Одесі розпочала настільки швидко зростати, що через пару років, за деякими даними, вона вже налічувала 1000 членів. Рух почав масово поширюватися по всьому СРСР, в результаті чого в 1929 році там вже було 400 п'ятидесятницьких церков з 25 тисячами членів. В ці дані не входять п'ятидесятницькі церкви із Західної України і Білорусі, в той час вони перебували в складі Польщі, де паралельно йшла робота інших місіонерів.

В рамках святкування виникнення п'ятидесятницького руху на півдні України відбудуться екскурсії по історичних місцях діяльності проповідника. Також відбудуться пасторські зустрічі, міжконфесійні молитви, конференції.


Теги: