Присутні сформували перелік актуальних законодавчих ініціатив, які потребують внесення поправок, доопрацювання чи цілковитого відхилення. Учасники зустрічі також визначилися з законодавчими ініціативами у сфері забезпечення свободи совісті та віросповідання, які доцільно опрацювати та внести до парламенту в якості проєкту закону.

Серед них такі:

    скасування вимоги нотаріального посвідчення підписів на протоколах релігійних організацій, що подаються до державного реєстратора;
    упорядкування процедури направлення на альтернативну службу;
    забезпечення права лікарів та медичного персоналу на відмову від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті.

Також члени МДО «Цінності. Гідність. Родина» сприятимуть ухваленню у другому читанні проєкту Закону «Про Службу військового капеланства» (реєстр. № 4626) в редакції, підтриманій членами ВРЦіРО.

Крім цього, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій висловили підтримку пропозиції безкоштовно повернути костел св. Миколая в Києві у власність Римсько-Католицької Церкви в Україні, як це передбачено законом і зобов’язаннями держави перед Радою Європи. Передача храму у власність Церкви дозволить нарешті реконструювати цей храм, який є пам’яткою архітектури, врятувати від теперішнього аварійного становища і наслідків нещодавньої пожежі.

Присутні домовилися, що під час нової сесії Верховної Ради України зустрічі між представниками ВРЦіРО та МДО «Цінності. Гідність. Родина» знов проводитимуться щомісяця, а за потреби – частіше.

Цього разу міжфракційне депутатське об’єднання «Цінності. Гідність. Родина» представляли його співголова Святослав Юраш («Слуга народу») та інші народні депутати: Ірина Констанкевич («За майбутнє»), Михайло Бондар («Європейська солідарність»), Георгій Мазурашу («Слуга народу»).

У зустрічі взяли участь представник головуючого у ВРЦіРО, протоієрей УГКЦ Олекса Петрів, єпископ Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви Маркос Оганесян, старший єпископ Української християнської євангельської церкви Леонід Падун, президент Українського Біблійного товариства Григорій Комендант, а також представники Православної Церкви України, Української Православної Церкви (Московський Патріархат), Римсько-Католицької Церкви в Україні, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Церкви адвентистів сьомого дня в Україні, Української євангельської церкви, Української лютеранської церкви та Духовного управління мусульман України.

У зустрічі також взяв участь голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць та директор з питань захисту прав людини НГО iDemocracy Микола Кулеба.

Теги: